Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Fiat Doblo 1,4 Dynamic & Doblo Maxi 1,4

Re: FIAT DOBLO 1,4 DYNAMIC & DOBLO MAXI 1,4

Δημοσίευσηαπό LASERMARKGR » Τετ 14 Αύγ, 2013 12:40

Ευχαριστώ πολύ! :)
Άβαταρ μέλους
LASERMARKGR
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Δευτ 12 Αύγ, 2013 14:52
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Fiat Doblo 1,4 Dynamic & Doblo Maxi 1,4

Δημοσίευσηαπό LASERMARKGR » Δευτ 19 Αύγ, 2013 16:58

Τελικά βρέθηκε λύση και είναι όλα μια χαρά γλιτώνοντας έτσι την αντικατάσταση των κιτ και στα δύο μου αυτοκίνητα.

Βρήκα συνεργείο στην περιοχή του Μενιδίου που επισκευάζει και συντηρεί το συγκεκριμένο κιτ καθώς επίσης τοποθετεί και πολλά άλλα επώνυμα κιτ. Ο ιδιοκτήτης του ήταν πρώην τεχνικός της AGP που σημαίνει ότι κατέχει πολύ καλά το συγκεκριμένο κιτ.
Μου έκανε ηλεκτρονικό έλεγχο, ρυθμίσεις μειγμάτων και μηδένισε τις ώρες για τον βομβητή του service και φυσικά μου άλλαξε και φίλτρο. Έχει κάνει επίσης και μία ρύθμιση που κάθε κάποια λεπτά ή χιλιόμετρα ψεκάζει βενζίνη για κάποια δευτερόλεπτα λιπαίνοντας έτσι βαλβίδες και συντηρεί και τα μπεκ.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση του συγκεκριμένου συνεργείου και νομίζω πως αξίζει τον κόπο να ανακοινώσω διεύθυνση, όνομα και τηλέφωνο για να μπορούν να εξυπηρετηθούν τα μέλη που έχουν σύστημα apolo.

Δεν γνωρίζω βέβαια αν επιτρέπεται βάση κανόνων λειτουργίας του φόρουμ να γίνεται "διαφήμιση" από απλά μέλη που σημαίνει ότι μέχρι να έχω το οκ από τον admin ή κάποιον mod όποιος ενδιαφέρεται να επισκεφθεί το συγκεκριμένο συνεργείο μπορώ να του δώσω τα στοιχεί μέσω πμ.

Το πιο σημαντικό όλων είναι ότι ο άνθρωπος μου είπε ότι το σύστημα apolo μπορεί να συντηρηθεί και από άλλα συνεργεία, το καλώδιο σύνδεσης είναι κοινό με πολλά άλλα συστήματα και το software είναι free στο internet όπως ήδη έχει αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ. Αυτό ως προς το θέμα αποκλειστικότητας που συζητήσαμε πιο πριν.


Εντυπώσεις μετά την επίσκεψη στο συγκεκριμένο συνεργείο:
Άμεση εξυπηρέτηση. (σε δέκα λεπτά είχα τελειώσει)
Εύκολη πρόσβαση. (πάνω σε κεντρική λεωφόρο)
Πολύ καλή τεχνογνωσία. (γνωρίζει πολύ καλά το apolo)
Ειλικρίνεια. (μου είπε ότι δεν υπάρχει αποκλειστικότητα στο apolo και μπορώ να κάνω service σχεδόν παντού)
Πολύ οικονομικό service. (σε σχέση με άλλα συνεργεία που ρώτησα)
Άβαταρ μέλους
LASERMARKGR
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Δευτ 12 Αύγ, 2013 14:52
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Fiat Doblo 1,4 Dynamic & Doblo Maxi 1,4

Δημοσίευσηαπό LASERMARKGR » Δευτ 19 Αύγ, 2013 18:22

LASERMARKGR έγραψε:Δεν γνωρίζω βέβαια αν επιτρέπεται βάση κανόνων λειτουργίας του φόρουμ να γίνεται "διαφήμιση" από απλά μέλη που σημαίνει ότι μέχρι να έχω το οκ από τον admin ή κάποιον mod όποιος ενδιαφέρεται να επισκεφθεί το συγκεκριμένο συνεργείο μπορώ να του δώσω τα στοιχεί μέσω πμ.



Έχω το οκ από τον admin, οπότε τα στοιχεία του συνεργείου είναι:

Λ. Δεκελείας 118, Αχαρνές. Δεν έχει ακόμη απ' έξω ταμπέλες σχετικές με lpg διότι είναι ακόμη στο στήσιμο της έναρξης ο άνθρωπος. Το τηλέφωνό του είναι 6936045712 (κος Βασίλης)
Άβαταρ μέλους
LASERMARKGR
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Δευτ 12 Αύγ, 2013 14:52
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Fiat Doblo 1,4 Dynamic & Doblo Maxi 1,4

Δημοσίευσηαπό vaiosp » Πέμ 21 Μαρ, 2019 12:56

Ο μονος λογοςπου γραφω και ανασταινω ενα τοσο αρχαιο post ειναι γιατι εκλεισε η σελιδα του apolo lpg και δεν μπορεσα να κατεβασω το software οταν το χρειαστηκα σημερα. Το εχω κι εγω στο αυτοκινητο μου. Αφου εφαγα τον κοσμο και δεν το βρηκα, το ανακαλυψα σε ενα παλιο backup που ειχα μαζι με το manual του. Δεν ξερω αν ειναι η τελαυταια εκδοση που εβγαλε η εταιρια, (το backup ειναι 2 χρονων), αλλα το ανεβασα στο λογαριασμο μου στο mega.co.nz και εκει θα μεινει για παντα..

Οριστε ο φακελος. https://mega.nz/#F!YxhGjQaD!86AR8ZAUerjB67WV1cPNYg
vaiosp
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν, 2015 23:10

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Fiat

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης