Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Honda accord 2002 1.6

Re: Honda accord 2002 1.6

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 14 Απρ, 2018 00:30

hlias έγραψε:Αν στην εγκατασταση σου ολα ειναι σωστα (τρυπες στης εισαγωγη κλπ) κοιτα 2 θεματα, πρωτον το αβανς του κινητηρα αν ρυθμιζετε και μετα βαλτε ενδοσκοπιο μεσα στον θαλαμο καυσης να δειτε για καρβουνιλες λογο του οτι εχεις πολλα χιλιομετρα, αν εχεις πολλες καρβουνιλες θα εχεις προαναφλεξεις τις οποιες πιθανο να μην τις παιρνεις χαμπαρι.
Καλησπερα Ηλια.
Η εισαγωγη του Accord ειναι πλαστικη.
Ο 1ος εγκαταστατης περα απο οτι δεν γνωριζε να ρυθμιζει τη εισαγωγη την εχει τρυπησει επανω , χωρις να τη βγαλει που ειναι το σωστο.Για αυτο το λογο βαλαμε ανταπτορες στα μπεκ του υγραεριου. Δεν συμφωνουσε αλλα ειχαμε και φοβο μην ανοιξει.
Τωρα οσο αφορα τη ρυθμιση το βγαλαμε το αμαξι στο δρομο το ρυθμισαμε για 150χλμ με πληρη φορτιο.
Ομως ο 1ος εγκαταστατης ειτε εχει σπασει το λαμπακι του Check ή εχει καει.Το συνδεσα σε διαγνωστικο και βγαζει σφαλμα P0134( λαμδα μπροστα).
Universal δεν αναλαμβανουν συνδεση κανεις.Γνησιος μονο απο Αγγλια 270€.Εδω 510€ και 2 μηνες αναμονη.
Ωστοσο υπαρχει ανακληση για το αισθητηρα λαμδα & βαλβιδα ρελαντι.
Τωρα το εχουμε ρυθμισει με αναλυτη καυσαεριων και παλι τα ιδια!
Ο ιδιος υποστηριζει οτι ο εγκεφαλος του Lovato δεν μπορει να υποστηριξει τα μπεκ της Hana.Και αυτο το ειδα και μονος μου στη επιλογη. Επιλεγεις Lovato Κ.
Το θεμα ειναι οτι με εχει κουρασει , και εαν το γνωριζα ετσι δεν θα εβαζα και καθολου υγραεριο!
Σου δινει μια εικονα για να γνωριζεις και εσυ.


Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Honda accord 2002 1.6

Δημοσίευσηαπό meletis » Κυρ 02 Σεπ, 2018 10:16

Αγοράστηκε ο αισθητήρας λάμδα απο εξωτερικό της Bosch ίδιο με αυτόν που φοράει.
138 ευρώ.
Υπήρχε η εξής διακύμανση :138 εξωτερικό / 270 ευρώ "γνήσιος" από Αγγλία επίσημο πωλητή/ Ελλάδα γνήσιος 410-420 ευρώ.
Τώρα ψάχνω να δω ποιο διαγνωστικό θα αγοράσω , εχω καταλήξει στο MaxiScan MS509 αλλά η επίσημη σελίδα το έχει εκτός αποθέματος.
Θα ενημερώσω σε 20 ημέρες που θα το παραλάβω.,
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Honda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες