Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό thomaskar » Κυρ 16 Μαρ, 2014 23:32

dimoskats έγραψε:Landi Renzo άφοβα...το εγκρίνει και η OPEL!!! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3 Είναι από τα πιο εξελιγμένα και απροβλημάτιστα συστήματα!!

μετα απο πολυ ερευνα καταληγω στο οτι ολοι λενε τα καλυτερα για τα συστηματα τους...πολυ παπατζα...μαλλον θα κλεισω σε zavoli στην πετρου ραλλη..εκει τουλαχιστον ειχα την πιο καλη εξηγηση και ειδα και καποιες δουλειες...
thomaskar
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ, 2014 14:11

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Κυρ 16 Μαρ, 2014 23:53

thomaskar έγραψε:
dimoskats έγραψε:Landi Renzo άφοβα...το εγκρίνει και η OPEL!!! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3 Είναι από τα πιο εξελιγμένα και απροβλημάτιστα συστήματα!!

μετα απο πολυ ερευνα καταληγω στο οτι ολοι λενε τα καλυτερα για τα συστηματα τους...πολυ παπατζα...μαλλον θα κλεισω σε zavoli στην πετρου ραλλη..εκει τουλαχιστον ειχα την πιο καλη εξηγηση και ειδα και καποιες δουλειες...


Σόρυ φίλε, αν απευθύνεσαι σε εμένα για τα περί παπάτζας μάλλον με παρεξήγησες, προσωπικά στα @Ι@ δεν μπα να βάλεις και τούρκικο...
ούτε εγκαταστάτης είμαι ούτε έμπορος....απλά σου ανέβασα το σαιτ για να δεις ότι η εν λόγω εταιρία συνεργάζεται με την όπελ και βγάζει και τα μαμίσια υγραεριοκίνητα....μπορείς να το δεις και στα φόρα των οπελάκιδων...
Ποιο από όλα τα ZAVOLI, αυτό της 8ης γενειάς???? Σε αυτά τα χρήματα σίγουρα θα είχες καλύτερες επιλογές....τες πα. Ελπίζω να πετύχει η μετατροπή σου και να έχεις οικονομικά χιλιόμετρα και χωρίς προβλήματα!!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό thomaskar » Δευτ 17 Μαρ, 2014 15:52

dimoskats έγραψε:
thomaskar έγραψε:
dimoskats έγραψε:Landi Renzo άφοβα...το εγκρίνει και η OPEL!!! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3 Είναι από τα πιο εξελιγμένα και απροβλημάτιστα συστήματα!!

μετα απο πολυ ερευνα καταληγω στο οτι ολοι λενε τα καλυτερα για τα συστηματα τους...πολυ παπατζα...μαλλον θα κλεισω σε zavoli στην πετρου ραλλη..εκει τουλαχιστον ειχα την πιο καλη εξηγηση και ειδα και καποιες δουλειες...


Σόρυ φίλε, αν απευθύνεσαι σε εμένα για τα περί παπάτζας μάλλον με παρεξήγησες, προσωπικά στα @Ι@ δεν μπα να βάλεις και τούρκικο...
ούτε εγκαταστάτης είμαι ούτε έμπορος....απλά σου ανέβασα το σαιτ για να δεις ότι η εν λόγω εταιρία συνεργάζεται με την όπελ και βγάζει και τα μαμίσια υγραεριοκίνητα....μπορείς να το δεις και στα φόρα των οπελάκιδων...
Ποιο από όλα τα ZAVOLI, αυτό της 8ης γενειάς???? Σε αυτά τα χρήματα σίγουρα θα είχες καλύτερες επιλογές....τες πα. Ελπίζω να πετύχει η μετατροπή σου και να έχεις οικονομικά χιλιόμετρα και χωρίς προβλήματα!!

οχι φιλε μην με παρεξηγεις...λαθος καταλαβες...κανενα προβλημα μαζι σου...με τους επαγγελματιες τα εχω παρει γιατι ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του...και στην τιμη για το zavoli μου ειπαν ολα μαζι και κτεο 730 ευρω..
thomaskar
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ, 2014 14:11

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό maevius » Δευτ 17 Μαρ, 2014 17:31

Και το zavoli μετα απο 2.5 χρονια και 60.000 χλμ και χωρις θεματα για μενα μια χαρα ειναι. Και ισως ειναι το πιο πολυφορεμενο λογω του δικτυου Θεοδωρου aurogas. Αρα και το πιο δοκιμασμενο. Για να πω και εγω την εμπειρια μου
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό hlias » Δευτ 17 Μαρ, 2014 20:01

thomaskar έγραψε:
dimoskats έγραψε:
thomaskar έγραψε:
dimoskats έγραψε:Landi Renzo άφοβα...το εγκρίνει και η OPEL!!! http://landi.it/layout.jsp?idz=10086&idtp=151&lang=3 Είναι από τα πιο εξελιγμένα και απροβλημάτιστα συστήματα!!

μετα απο πολυ ερευνα καταληγω στο οτι ολοι λενε τα καλυτερα για τα συστηματα τους...πολυ παπατζα...μαλλον θα κλεισω σε zavoli στην πετρου ραλλη..εκει τουλαχιστον ειχα την πιο καλη εξηγηση και ειδα και καποιες δουλειες...


Σόρυ φίλε, αν απευθύνεσαι σε εμένα για τα περί παπάτζας μάλλον με παρεξήγησες, προσωπικά στα @Ι@ δεν μπα να βάλεις και τούρκικο...
ούτε εγκαταστάτης είμαι ούτε έμπορος....απλά σου ανέβασα το σαιτ για να δεις ότι η εν λόγω εταιρία συνεργάζεται με την όπελ και βγάζει και τα μαμίσια υγραεριοκίνητα....μπορείς να το δεις και στα φόρα των οπελάκιδων...
Ποιο από όλα τα ZAVOLI, αυτό της 8ης γενειάς???? Σε αυτά τα χρήματα σίγουρα θα είχες καλύτερες επιλογές....τες πα. Ελπίζω να πετύχει η μετατροπή σου και να έχεις οικονομικά χιλιόμετρα και χωρίς προβλήματα!!

οχι φιλε μην με παρεξηγεις...λαθος καταλαβες...κανενα προβλημα μαζι σου...με τους επαγγελματιες τα εχω παρει γιατι ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του...και στην τιμη για το zavoli μου ειπαν ολα μαζι και κτεο 730 ευρω..





γιατι τα εχεις με τους επαγγελματιες, ο καθενας εχει τα δικα του δεδομενα για να επιλεξει καποιο-α κιτ, ολοι την ιδια γυναικα θα πρεπει να γουσταρουμε δηλαδη?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό thomaskar » Τετ 19 Μαρ, 2014 00:55

πως να βγαλεις λοιπον ακρη οταν ο καθενας απο τους επαγγελματιες εχει να πει κατι στραβο για τον συναδελφο του!!!!!
thomaskar
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ, 2014 14:11

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 19 Μαρ, 2014 02:09

thomaskar έγραψε:πως να βγαλεις λοιπον ακρη οταν ο καθενας απο τους επαγγελματιες εχει να πει κατι στραβο για τον συναδελφο του!!!!!


Δεν νομίζω οτι υπαρχουν πολλοί επαγγελματίες στο χώρο γενικά , το να λες τι γνωμη σου και για ενημέρωση στους συμφορμιτες , κάποιων υλικων .....το τι κάνει το καθένα και πως δουλευει δεν σημαινει οτι λέμε στραβά πράγματα για τους άλλους....

Εσείς οι καταναλωτές πρεπει να επισκέπτεστε τα μαγαζια και να βλέπετε
α. τη αδεια αερίων καυσίμων του εγκαταστάτη και
β. τα υλικα των κιτ που σας προτείνει ώστε να διαμορφώσετε γνωμη για το κιτ της μετατροπής.
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό thomaskar » Πέμ 20 Μαρ, 2014 21:15

λοιπον καλησπερα και παλι...μετα απο την σχετικη ερευνα εχουμε και λεμε..zavoli πνευμονας oeb,μπεκ hana η dragon παλμικα και ηλεκτονικα ΑΕΒ.ολα μαζι με φπα και κτεο 730 ευρω..
thomaskar
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ, 2014 14:11

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 20 Μαρ, 2014 23:58

thomaskar έγραψε:λοιπον καλησπερα και παλι...μετα απο την σχετικη ερευνα εχουμε και λεμε..zavoli πνευμονας oeb,μπεκ hana η dragon παλμικα και ηλεκτονικα ΑΕΒ.ολα μαζι με φπα και κτεο 730 ευρω..



Τι ΑΕΒ απλο η OBD ;
Ετσι και αλλιώς εινσι πολυ καλη τιμη μονο Hana πολυ καλυτερα απο ta dragon , δες οτι ειναι original AEB κυκλοφορεί σε ιδιο κουτί ενα πολωνικό να δεις οτι λέει MP48 , με ψεκασμο βενζινης ..

Αν εινσι MP 32 ή PC δεν εχει ψεκασμους βενζινης. Και προσοχη πανω απο ολα ρόλο παίζει η σωστη εγκατάσταση !! Με τη τιμη που μας λες δυσκολο ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: lpg σε vectra gts 1800 mod 2004

Δημοσίευσηαπό Iliass » Παρ 21 Μαρ, 2014 02:11

Qgas έγραψε:
thomaskar έγραψε:λοιπον καλησπερα και παλι...μετα απο την σχετικη ερευνα εχουμε και λεμε..zavoli πνευμονας oeb,μπεκ hana η dragon παλμικα και ηλεκτονικα ΑΕΒ.ολα μαζι με φπα και κτεο 730 ευρω..



Τι ΑΕΒ απλο η OBD ;
Ετσι και αλλιώς εινσι πολυ καλη τιμη μονο Hana πολυ καλυτερα απο ta dragon , δες οτι ειναι original AEB κυκλοφορεί σε ιδιο κουτί ενα πολωνικό να δεις οτι λέει MP48 , με ψεκασμο βενζινης ..

Αν εινσι MP 32 ή PC δεν εχει ψεκασμους βενζινης. Και προσοχη πανω απο ολα ρόλο παίζει η σωστη εγκατάσταση !! Με τη τιμη που μας λες δυσκολο ..


Να ρωτήσω κάτι, τα μπεκ Hana γιατί είναι πολύ καλύτερα από τα dragon?
Άβαταρ μέλους
Iliass
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Παρ 10 Ιαν, 2014 14:22
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Opel

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες