Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Astra g

Re: Astra g

Δημοσίευσηαπό tripas » Κυρ 01 Μαρ, 2015 14:30

Φιλε εγώ στην θέση σου θα έβαζα ένα συστημα όσο πιο ομοιογενές γίνεται δηλαδη software(όχι hardware) ,πνευμονας , μπεκ να τα βγάζει η ιδια εταιρεια (όλα τα εξαρτήματα να έχουν την ίδια επωνυμια). Έτσι εξασφαλίζεις καλύτερη συνεργασιμότητα μεταξυ τους.
Για να στο πω απλα είναι σαν τους υπολογιστες του πλαισιου διαβάζεις φοβερά χαρακτηριστικά αλλα ώς συνολο το αποτέλεσμα είναι υποδεέστερο απο ένα HP με ελαφρώς χαμηλότερα χαρακτηριστικα.

Όσο για την αξιοπιστια μόνο η γραπτη εγγυηση όχι του εγκαταστατη αλλα του κατασκευαστή. Και να χαλάσει κάτι εισαι καλυμμένος.
Μπες στο website του συστήματος που αποφασίσεις και δες εκει τι λέει.
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Re: Astra g

Δημοσίευσηαπό Qgas » Κυρ 01 Μαρ, 2015 16:35

tripas έγραψε:Φιλε εγώ στην θέση σου θα έβαζα ένα συστημα όσο πιο ομοιογενές γίνεται δηλαδη software(όχι hardware) ,πνευμονας , μπεκ να τα βγάζει η ιδια εταιρεια (όλα τα εξαρτήματα να έχουν την ίδια επωνυμια). Έτσι εξασφαλίζεις καλύτερη συνεργασιμότητα μεταξυ τους.
Για να στο πω απλα είναι σαν τους υπολογιστες του πλαισιου διαβάζεις φοβερά χαρακτηριστικά αλλα ώς συνολο το αποτέλεσμα είναι υποδεέστερο απο ένα HP με ελαφρώς χαμηλότερα χαρακτηριστικα.

Όσο για την αξιοπιστια μόνο η γραπτη εγγυηση όχι του εγκαταστατη αλλα του κατασκευαστή. Και να χαλάσει κάτι εισαι καλυμμένος.
Μπες στο website του συστήματος που αποφασίσεις και δες εκει τι λέει.



Μαλιστα μιλησε ο επιστημονων του σερφαρισματος ... ο εχων brc ολα τα κομματια που φορας ειναι brc ? δεν νομιζω .. Rail μοεκ φοραει το vale αισθητηρες ΑΕΒ εχει πισω κτλ κτλ .. Καμια ετιαρια δεν μπορει να εχει ολα τα κοματια σε παραγωγη. Ολο και καποια θα εινσι απο καποια αλλη φιρμα ..

ΑΕΒ sensors εχουν ολοι , σωληνες FARO ή PARKER , ηλεκτροβανες OMB ολοι Racor .. Εγκεφαλους πνευμονες κτλ καποιοι περισσοτερο καποιοι λιγοτερο ..

Και ποια εισαγωγικη brc θα τον καλυψει η του περιστεριου του γερακα ή θεσσαλονικης ; Εσενα πχ αν παθει κατι στη εγγυηση που θα το πας ; ξερει ο lpgas τι τραβαει καθε μερα ..

Τεσπα ολοι μοιραζοντε κομματια μεταξυ τους ..

το κιτ που ανεφερα πιο πανω εινσι παντως απο μια ετιαρια ALEX LPG ολα τα μπροστα εκγεφαλος μπεκ πνευμονας φιλτρο ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Astra g

Δημοσίευσηαπό tripas » Κυρ 01 Μαρ, 2015 17:05

Qgas έγραψε:
tripas έγραψε:Φιλε εγώ στην θέση σου θα έβαζα ένα συστημα όσο πιο ομοιογενές γίνεται δηλαδη software(όχι hardware) ,πνευμονας , μπεκ να τα βγάζει η ιδια εταιρεια (όλα τα εξαρτήματα να έχουν την ίδια επωνυμια). Έτσι εξασφαλίζεις καλύτερη συνεργασιμότητα μεταξυ τους.
Για να στο πω απλα είναι σαν τους υπολογιστες του πλαισιου διαβάζεις φοβερά χαρακτηριστικά αλλα ώς συνολο το αποτέλεσμα είναι υποδεέστερο απο ένα HP με ελαφρώς χαμηλότερα χαρακτηριστικα.

Όσο για την αξιοπιστια μόνο η γραπτη εγγυηση όχι του εγκαταστατη αλλα του κατασκευαστή. Και να χαλάσει κάτι εισαι καλυμμένος.
Μπες στο website του συστήματος που αποφασίσεις και δες εκει τι λέει.



Μαλιστα μιλησε ο επιστημονων του σερφαρισματος ... ο εχων brc ολα τα κομματια που φορας ειναι brc ? δεν νομιζω .. Rail μοεκ φοραει το vale αισθητηρες ΑΕΒ εχει πισω κτλ κτλ .. Καμια ετιαρια δεν μπορει να εχει ολα τα κοματια σε παραγωγη. Ολο και καποια θα εινσι απο καποια αλλη φιρμα ..

ΑΕΒ sensors εχουν ολοι , σωληνες FARO ή PARKER , ηλεκτροβανες OMB ολοι Racor .. Εγκεφαλους πνευμονες κτλ καποιοι περισσοτερο καποιοι λιγοτερο ..

Και ποια εισαγωγικη brc θα τον καλυψει η του περιστεριου του γερακα ή θεσσαλονικης ; Εσενα πχ αν παθει κατι στη εγγυηση που θα το πας ; ξερει ο lpgas τι τραβαει καθε μερα ..

Τεσπα ολοι μοιραζοντε κομματια μεταξυ τους ..

το κιτ που ανεφερα πιο πανω εινσι παντως απο μια ετιαρια ALEX LPG ολα τα μπροστα εκγεφαλος μπεκ πνευμονας φιλτρο ..


1) Αυτο είπα και οχι κολαζ όπως τα περίσσοτερα εδω http://www.lpgshop.co.uk/lpg-autogas-4-cylinders-kits/
2) Σε ενημερώνω ότι τον lpgas δεν ξέρω καν πως είναι το πρόσωπο του δεν τον έχω δεει ποτε μου. Μια φορά μιλήσαμε στο τηλέφωνο όταν πήγα να παρω το αυτοκινητο.Τώρα αν πάθει κατι το BRC θα πάω στην http://topgas.com.gr/ εσυ τι πιστεύεις θα έρθω απο Θεσσαλονίκη - Αθηνα. Ευρωπαική ένωση έχουμε τιμολόγιο έχω του συστήματος μου με τον κωδικο του κιτ της BRC , 2 χρονια δικαιούμαι έτσι και αλλιως γιατι με ρωτας τα αυτονόητα .
Η omvl επειδη αναφέρεις συστήματα έχει στον εγκέφαλο, πνέυμονα , μπεκ την φίρμα της πάνω στα εξαρτήματα όπως βλέπεις και στο παραπάνω λινκ αυτο έγραψα και τιποτε αλλο.

Τα λινκ τα δίνω γιατι μου αρέσει να μιλω με στοιχεία
Οι ρόλοι ευτυχώς είναι διακριτοι Κατασκευαστής, Εισαγωγέας ή Εισαγωγεις, Εγκαταστάτης.
Απο ότι βλέπεις την αγορα την γνωρίζω καλα. O μπιρμπος που έχει και την OMVL δεν είναι τυχαίος από ότι διάβασα σερφάροντας.


Γιατι τέτοια επιθετικότητα?
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Re: Astra g

Δημοσίευσηαπό Kostas30 » Παρ 06 Μαρ, 2015 22:52

Θα κοιτάξω να βρω και να βάλω κάποιο γύρω στα 800 με 900 ευρώ !
Kostas30
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 25 Φεβ, 2015 22:32

Re: Astra g

Δημοσίευσηαπό LPGas » Παρ 06 Μαρ, 2015 23:38

Ένας σωστός συνδυασμός εγκαταστατη και συστήματος είναι το μυστικό της επιτυχίας. Ούτε το πιο ακριβο σύστημα ούτε ο πιο παλιος εγκατάστασης που τυχαίνει τις περισσότερες φορές να μην είναι και πιο έμπειρος και τεχνολογικά ενήμερος.
LPGas - BRC Gas Service
210-4100025
lpgas.gr
υγραεριοκινηση
Άβαταρ μέλους
LPGas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1281
Εγγραφή: Δευτ 09 Μάιος, 2011 15:53
Τοποθεσία: Φωκαίας 4 - Πειραιάς - 2104100025

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Opel

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες





cron