Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Opel Corsa 1.4 twinport

Re: Opel Corsa 1.4 twinport

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Δευτ 11 Ιαν, 2016 16:53

Τσεκαρε το με καποιο διαγνωστικο που δειχνει ή δες το μαζι με τον εγκαταστατη σου. Ειναι η σημαντικοτερη ενδειξη οτι εχεις καλο μιγμα.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Opel Corsa 1.4 twinport

Δημοσίευσηαπό garen » Τρί 26 Ιαν, 2016 17:10

καλησπέρα,
τα fuel trims ειναι καλά δέν ξέρω πόσο αλα πήγα σήμερα στο μάστορα μου και τα είδε μου ειπε οτι ολα ειναι κομπλέ.

προχθές μου έκανε κάτι τρελά σε κάποιοα φάση σάν να δούλευε 3κιλινδρο με σφάλμα P0300 τυχαία αστοχία ανάφλεξης μολις το εσβησα και το ξανα έβαλα δουλευε ρολόι πάλι.. τα τσέκαρε όλα και ηταν κομπλε.

το αμάξι ρελαντί έχει μια μικρή αρυθμία μόνο οταν ζεστένεται κάτι που το είχα ανέκαθεν αλλα δέν εδινα πολύ σιμασία ο μάστορας μου είπε οτι τα βλέπει ολα κομπλέ και οτι δέν υπάρχει κάποιποα βλάβη αυτο που εκανε μπορεί να οφειλετε στόν πολλαπλασιαστή μου..

υπάρχει περιπτοση ο πολλαπλασιστης να μπορεί να προκαλεί αυτο το σκαμπανευασμα που κάνει οταν αφήνω απότομα το γκάζι?
επήσης να πώ οτι στο διαγνωστικο βλέπω στο διάγραμμα της προπορείας ανάφλεξεως δέν είναι ομαλό κάνει κάτι περίεργα ανεβοκατεβάσματα οταν κάνει αυτές της αρυθμίες.
τα μπουζι ειναι καινούρια bosh αυτα που λέει ο κατασκευαστής.

Οταν ειναι κρύο δέν εχω κανένα πρόβλημα οταν ζεστενεται αρκετα τότε ξεκινάνε και οι αρυθμίες
garen
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Τρί 15 Δεκ, 2015 17:33

Re: Opel Corsa 1.4 twinport

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 26 Ιαν, 2016 20:11

σε ψηλη θερμοκρασια αεριου ο ταλαιπωρημενος πολλαπλασιαστης διμιουργει αρκετα προβληματα και στο ρελαντι αλλα μπορει και κοψιματα.
σε ασταθες ρελαντι το μονο σιγουρο ειναι οτι και ο χαρτης του αβανς παει περιπατο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Opel

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες