Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό erimitis » Κυρ 06 Δεκ, 2015 12:49

Αδερφε αν εκαναν τετοια δουλεια ωστε να μην τους ξαναδεις ποτε αξιζει.
Τουλαχιστον εσυ εκανες την καλυτερη επιλογη.

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό mvagusta82 » Δευτ 07 Δεκ, 2015 04:52

Και φυσικά θα τους ξαναδώ πρώτων για την συντήρηση του αυτοκίνητου και δεύτερων για την συντήρηση και ότι άλλο χρειαστεί το κιτ υγραερίου. Το κόστος οπού και αν ρώτησα ήταν αυτό άπλα επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μου και πολλές μηνύσεις πέφτουνε σε εγκαταστάτες υγραερίου είπα να πάω εκεί που εμπιστέυομε.
mvagusta82
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ, 2015 03:41

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό snikos » Πέμ 14 Ιαν, 2016 14:40

Για.πεσ πωσ ειναι πωσ δουλεβει
snikos
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ, 2012 15:38

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό mvagusta82 » Πέμ 28 Ιαν, 2016 23:02

Δουλεύει άψογα όταν το αυτοκίνητο πιάσει θερμοκρασία λειτουργίας πριν πιάσει κάτω από της 1500 στροφές κάνει ένα ανεπέστιτο μπούκωμα άλλα όλα αυτά μόλις ο κινητήρας φτάσει σε θερμοκρασία λειτουργίας όλα εξαφανίζονται δεν καταλαβαίνεις πότε ψεκάζει βενζίνα και πότε μπαίνει το γκάζι είμαι αρκετά ευχαριστημένος μετά από 2000χλμ σας ενημερώνω ότι μείωση του κόστους είναι περίπου στο 30% λόγω του μεγάλου ποσοστού ψεκάσματος βενζίνας παρόλο αυτά σας ενημερώνω ότι και δεύτερο αυτοκίνητο με άμεσο ψεκασμό να είχα θα το ξανάκανα για ότι ερωτήσεις θέλετε στήλτε μου μήνυμα.
mvagusta82
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ, 2015 03:41

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό MONMAN » Κυρ 07 Φεβ, 2016 12:59

mvagusta82 έγραψε:... είμαι αρκετά ευχαριστημένος μετά από 2000χλμ σας ενημερώνω ότι μείωση του κόστους είναι περίπου στο 30% λόγω του μεγάλου ποσοστού ψεκάσματος βενζίνας ...


Μπράβο φίλε ,πρώτα για το αυτοκίνητο που έχεις :thumbup: , μετά για τη ψαγμένη επιλογή σου στο σύστημα υγραεριοκίνησης αλλά κυρίως για την ειλικρίνεια σου για την οικονομία που κάνεις ! Πράγματι σπανίζει τις ημέρες μας!

Σου εύχομαι να αποδειχθεί και αξιόπιστο τόσο σαν σύστημα όσο και για τον κινητήρα.
''owning one of these (audi, bmw, MB) past the warranty period is an exercise in masochism''
MONMAN
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Δευτ 23 Απρ, 2012 14:38

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό panosl1 » Παρ 12 Αύγ, 2016 12:11

mvagusta82 έγραψε:Δουλεύει άψογα όταν το αυτοκίνητο πιάσει θερμοκρασία λειτουργίας πριν πιάσει κάτω από της 1500 στροφές κάνει ένα ανεπέστιτο μπούκωμα άλλα όλα αυτά μόλις ο κινητήρας φτάσει σε θερμοκρασία λειτουργίας όλα εξαφανίζονται δεν καταλαβαίνεις πότε ψεκάζει βενζίνα και πότε μπαίνει το γκάζι είμαι αρκετά ευχαριστημένος μετά από 2000χλμ σας ενημερώνω ότι μείωση του κόστους είναι περίπου στο 30% λόγω του μεγάλου ποσοστού ψεκάσματος βενζίνας παρόλο αυτά σας ενημερώνω ότι και δεύτερο αυτοκίνητο με άμεσο ψεκασμό να είχα θα το ξανάκανα για ότι ερωτήσεις θέλετε στήλτε μου μήνυμα.



Καλημέρα φίλε mvagusta82, πως πάει το όχημά σου; Πέρασε καιρός και θα χεις κάνει κάμποσα χιλιόμετρα ε; Εγώ δεν έχω βάλει ακόμη γιατί φοβάμαι για τις βαλβίδες. Σκέφτομαι για προληπτική αλλαγή.... Τι να κάνεις αν δεν υπάρχει χρήμα... τεσπα... Πες μας πως πας μέχρι τώρα. Πολλά καλά χιλιόμετρα σου εύχομαι.
panosl1
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ 06 Απρ, 2015 21:45

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό mvagusta82 » Τετ 05 Οκτ, 2016 00:30

Καλησπέρα το σύστημα υγραερίου μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα το ίδιο και το αυτοκίνητο 15000 χλμ περίπου μετά την τοποθέτηση του μπορώ να πω απολυτά ευχαριστημένος από οικονομία όπως τα είχαμε πει με λίγο μεγαλύτερη οικονομία σε μεγάλα ταξίδια (Αθηνά - Κιλκίς βενζίνα και αέριο 55 euro περίπου 600 χλμ) αυτά προς ώρας εάν έχετε κόπια απορία εδώ είμαι όσο μπορώ να βοηθήσω.
mvagusta82
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ, 2015 03:41

Re: Ford Mondeo 1.8 SCI και LPG

Δημοσίευσηαπό kostokosto82 » Σάβ 29 Φεβ, 2020 03:55

Καλησπέρα σε όλους.εχω ένα mondeo 2006 μοντέλο duratec κινητήρας 1,8.εχω ακούσει πολλά και διάφορα για αυτά τα αμάξια και για αυτό άργησα να βάλω κάποιο σύστημα αερίου.τελικα τα αμάξια αυτά παίρνουν αέριο;πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση ώστε να ψεκάζουν βενζίνη από χαμηλές στροφές;
kostokosto82
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 29 Φεβ, 2020 02:49

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες