Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Nissan almera n16 εγκεφαλος obd

Nissan almera n16 εγκεφαλος obd

Δημοσίευσηαπό giorgosm88 » Τρί 07 Ιούλ, 2020 07:52

Γειά σας,σκέφτομαι να προχωρησω σε εγκατάσταση κιτ υγραερίου σε Nissan Almera n16 μοντελο του 2001.Εχω καταλήξη σε πνευμονα tomasetti,μπεκ τύπου βενζίνης hana και εγκέφαλο aeb.Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το αν ο εγκέφαλος με σύνδεση obd θα συνεργάζετε τοσο καλά με τον εργοστασιακό και αν τελικα προσφερει κατι σε ένα τόσο παλιό aαυτοκίνητο η να προτιμήσω τον απλό.
giorgosm88
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 10 Ιούλ, 2018 00:48

Re: nissan almera n16 εγκεφαλος obd

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 07 Ιούλ, 2020 12:31

giorgosm88 έγραψε:Γειά σας,σκέφτομαι να προχωρησω σε εγκατάσταση κιτ υγραερίου σε Nissan Almera n16 μοντελο του 2001.Εχω καταλήξη σε πνευμονα tomasetti,μπεκ τύπου βενζίνης hana και εγκέφαλο aeb.Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το αν ο εγκέφαλος με σύνδεση obd θα συνεργάζετε τοσο καλά με τον εργοστασιακό και αν τελικα προσφερει κατι σε ένα τόσο παλιό aαυτοκίνητο η να προτιμήσω τον απλό.
Εάν βάλεις πάντως χωρίς obd , θέλει να αφιερώσει χρόνο ο εγκαταστατης στο δρόμο . Καλύτερα να οδηγάς και εσύ ώστε να το ρυθμίσεις σωστά.
Για obd δεν ξέρω εάν έχει καλή συνεργασία.
Και βάλε να ρίχνει και βενζίνη στα φορτία , όπως και να μάθεις με το κωδικό μοτέρ τι βαλβίδες έχεις δηλαδή μηχανικές ή υδραυλικές.
Το αμάξι πριν τη μετατροπή πρέπει να δουλεύει σωστά σε ρεύματα (δηλαδή μπουζοκαλωδια ή πολλαπλασιαστές) και γενικά σωστά στη βενζίνη. Εάν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα θα φανεί στο υγραεριο.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Nissan

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες