Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Τρί 23 Ιουν, 2015 00:29

Εάν είναι για brc κοίτα και τον lpgas... Αν και υπάρχουν αξιόλογοι εγκαταστάτες και στην Θεσσαλονίκη..!!!
Τελευταία επεξεργασία από Paradisos και Τρί 23 Ιουν, 2015 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τρί 23 Ιουν, 2015 00:30

Βρες έναν καλό εγκαταστατη κοντά σου, ώστε να μπορεί να σε εξυπηρετεί αν συμβεί οτιδήποτε, είναι πολύ βασικό αυτό που σου λέω! Προσοχή μην παρασυρθεις από διαφημιστικά τρικ τόσο ως προς τον εγκαταστατη αλλά και το σύστημα! Υπάρχον πάρα πολλά και διαφόρων δυνατοτήτων-ποιότητας συστήματα. Κοίτα πρώτα να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο και μετά διάλεξε το σύστημα!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό devils » Τρί 23 Ιουν, 2015 00:40

δεν με βοηθατε ρε παιδια...

προτεινετε κανεναν ανθρωπο...Αθηνα...Θεσσαλονικη...δεν με πειραζει...
αν και θα ηταν οντως βολικο, το να βρεθει καποιος εδω, αλλα και το να μπορω να παω να το δει, αν αρχισει τα βηξιματα και τα μπερδεματα, ειναι φυσικα εξισου σημαντικο...

παρ'ολα αυτα δεν εχω προβλημα να κανω ενα ταξιδακι στα πατρια εδαφη (Αθηναιος γαρ) και να βαλω σε καποιον σωστο ανθρωπο το συστημα...

ακομα ειμαι στο ψαξιμο και μαζευω πληροφοριες γιατι η αγορα ειναι μεγαλη και φυσικα τρελη και αλλοπαρμενη...
ο καθενας ζηταει οτι γουσταρει, η αντιπροσωπεια κλασικα τον Μπαιζει με τις τιμες και ο ασχετος προσπαθει να καταλαβει τι διαολο ειναι η λαδιερα, το valve saver kit, τα υγρου τυπου, τα αεριου τυπου και αλλες τοσες ορολογιες που πρεπει να αποκωδικοποιησει και να δει αν ταιριαζουν στο μοντελο του και ποιος ειναι καταλληλος να κανει την δουλεια...

ελπιζω να κατανοειτε την αγανακτηση-προβληματισμους μου και να μην με μπαναρετε... :p
devils
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν, 2015 15:53

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τρί 23 Ιουν, 2015 07:44

Λοιπόν ορίστε μια βοήθεια : διαλέγεις αερίου ψεκασμού με δυνατότητα παραλληλου ψεκασμού βενζίνης και δεν βάζεις λαδιερα. Τελική τιμή όχι πάνω από 900€!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό devils » Τρί 23 Ιουν, 2015 09:39

dimoskats έγραψε:Λοιπόν ορίστε μια βοήθεια : διαλέγεις αερίου ψεκασμού με δυνατότητα παραλληλου ψεκασμού βενζίνης και δεν βάζεις λαδιερα. Τελική τιμή όχι πάνω από 900€!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



ομορφα! σε ποιον?
devils
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν, 2015 15:53

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Τρί 23 Ιουν, 2015 20:51

Brc στον lpgas κάπου στον Πειραιά. Υπάρχει κ ενας καλός στην ηλιουπολη που αν δεν κάνω λάθος τοποθετεί landi Renzo. Prins ή aeb βάζει ο qgas στη λεωφ. Αμφιθεας νομίζω. Γνώμη μου να ειναι κοντά στη μονιμη κατοικια σου ο εγκαταστατης.
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό giannis6 » Τρί 23 Ιουν, 2015 21:14

dimoskats έγραψε:Λοιπόν ορίστε μια βοήθεια : διαλέγεις αερίου ψεκασμού με δυνατότητα παραλληλου ψεκασμού βενζίνης και δεν βάζεις λαδιερα. Τελική τιμή όχι πάνω από 900€!

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



OFF TOPIC

Αν έχεις παράλληλο ψεκασμό και "λαδιέρα" κάνει καλό ή κακό ???
Mazda 6 1.8 2007
Stag Q-Box Basic
giannis6
 
Δημοσιευσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ 22 Μαρ, 2015 02:18

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό devils » Τρί 23 Ιουν, 2015 21:36

επειδη το συστημα βρεθηκε...θα βαλω BRC plug and drive, για να μπορει να συνεργαστει ο εγκεφαλος του αεριου με αυτον της βενζινης σαν μια εξτρα ασφαλεια...μια χαρα θα ηταν και το BRC sequent 24, απλα για το δικο μου κεφαλι προτιμω να εχω μια ασφαλεια παραπανω και να διατηρησω ολους τους σενσορες του εγκεφαλου σε πληρη εναρμονιση με το αεριο σε real time...

παρακαλω προτεινετε μου εγκαταστατες για Θεσσαλονικη κυριως και μετεπειτα για Αθηνα...
προτιμω να δωσω 1200€ σε καποιον στην Αθηνα σε σχεση με καποιον που θα μου ζητησει 1400€ και θα ειναι στην θεσσαλονικη...(θα κανω και ενα ταξιδι που λεει ο λογος και θα τεσταρω και στην επιστροφη το συστημα)...

απο την αλλη, αν οι τιμες εινα ιδιες, θα προτιμηθει ενας σωστος επαγγελματιας στην Θεσσαλονικη για να εχω after sale services...
devils
 
Δημοσιευσεις: 13
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν, 2015 15:53

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τρί 23 Ιουν, 2015 21:54

Οποίο σύστημα και να βάλεις πάλι ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου θα ελέγχει τους αισθητήρες και θα καθορίζει τους χρόνους ψεκασμού, απλά με την διασύνδεση obd κάνεις 1-2% περισσότερη οικονομία και κερδίζει στα ίδια επίπεδα και σε επίδοση.

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Toyota Auris 1.6 Dual VVTI '07

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τρί 23 Ιουν, 2015 21:56

giannis6 έγραψε:

OFF TOPIC

Αν έχεις παράλληλο ψεκασμό και "λαδιέρα" κάνει καλό ή κακό ???

Κακό δεν κάνει(αν είναι σωστά ρυθμισμενη η λαδιερα) απλά έχεις έξτρα κόστος... για έξτρα προστασία!
Εγώ τα έχω και τα δύο.

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες