Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300 '03

BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300 '03

Δημοσίευσηαπό duckino » Πέμ 19 Ιουν, 2014 11:35

Χαιρετω την παρεα!

Οπως καταλαβαινετε ψαχνω για τοποθετηση συστηματος και για τα δυο αυτοκινητα και μετα απο αρκετο διαβασμα , επισκεψεις σε τοπικα συνεργεια(μενω στη Ναουσα) , αλλα και τηλεφωνηματα στην ευρυτερη περιοχη(Βεροια , Θεσσαλονικη) καταληγω στις δυο παρακατω πολυ καλες , θεωρω , προσφορες.

BRC P&D στον Γεραντιδη στη Θεσσαλονικη.
Τιμη 2000 με το κλειδι στο χερι(ολη η χαρτουρα, περασμενο ΚΤΕΟ κ.λ.π.) , ενα δωρεαν γεμισμα , δυο δωρεαν service για το καθε αυτοκινητο και 24 ατοκες δοσεις.
Θετικα:
1.Εμπειρο με πολλες εγκαταστασεις και με πολυ καλο ονομα συνεργειο
2.Δυο δωρεαν service για καθε αυτοκινητο.
3.Δυο χρονια εργοστασιακη εγγυηση και ενα χρονο απο Γεραντιδη
Αρνητικα:
1.Δεν ειναι κοντα στην περιοχη μου σε ενδεχομενη βλαβη
2."Μονο"(μη βαρατε , δειτε παρακατω) 24 ατοκες δοσεις.

Zavoli Bora στην Nissan Τζουβαρας στο 7,5 χιλ. περιφεριακης Ναουσας-Βεροιας
Τιμη 1800 με το κλειδι στο χερι(ολη η χαρτουρα, περασμενο ΚΤΕΟ κ.λ.π.) και για τα δυο αυτοκινητα παντα , χωρις δωρεαν service και 36 ατοκες δοσεις.
Θετικα:
1.Εξισου εμπειρο με πολλες εγκαταστασεις και πολυ καλο ονομα συνεργειο σε τοπικο επιπεδο.
2.36 ατοκες πραγματικες δοσεις
3.Ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου
Αρνητικα:
1.Οχι τοσο καλο το συστημα της Zavoli οσο το πιθανον καλυτερο της αγορας στα λεφτα του Brc P&D
2.Δυο χρονια εγγυηση

Η τιμη με τα δωρεαν service του Γεραντιδη βγαινει στα ιδια περιπου με Zavoli ,που αυτο ειναι μεγαλο υπερ για το BRC , αφου μιλαμε για συστημα αλλου επιπεδου.Απο την αλλη ... χρειαζομαι ενα τοσο καλο και εξελιγμενο συστημα για τα αυτοκινητα μου ή και με το Zavoli θα ειμαι μια χαρα μιας και δεν εχουν τις τρελες απαιτησεις;Τελος αν παω σε BRC ειναι και η αποσταση απο Θεσσαλονικη σε ενδεχομενη βλαβη ενω με Zavoli εχω το συνεργειο διπλα μου , ειναι και οι 36 ατοκες που μου επιτρεπουν να ξεκινησω να κανω αποσβεση απο την αλλη μερα που ειναι κι αυτο πολυ σημαντικο.

Τι λετε;
Ευχαριστω προκαταβολικα
duckino
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ 03 Μάιος, 2014 22:24

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό hlias » Πέμ 19 Ιουν, 2014 12:00

βρε αδελφε μηπως εχεις κανει καποιο λαθος με τις τιμες?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό duckino » Πέμ 19 Ιουν, 2014 12:21

hlias έγραψε:βρε αδελφε μηπως εχεις κανει καποιο λαθος με τις τιμες?


Αν σου φανηκαν ακριβα για το ενα αυτοκινητο , ειναι γιατι οι τιμες ειναι για εγκατασταση και στα δυο αυτοκινητα.
Αν σου φανηκαν φθηνα για τα δυο αυτοκινητα , ειναι γιατι μου καναν πολυ καλη τιμη για αυτον ακριβως το λογο.Τους παω δυο αυτοκινητα και τους ζητησα(παζαρεψα) μια πολυ καλη τιμη.

Κατι που ξεχασα!Τα αυτοκινητα μου δεν βρισκονται στην ¨μαυρη λιστα" της BRC.Πιστευετε οτι θα εχω καποιο προβλημα με καποιο απο τα δυο αυτοκινητα;Διαβασα περι ευαισθησιας καποιων Toyota στις βαλβιδες και φοβηθηκα λιγο.
duckino
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ 03 Μάιος, 2014 22:24

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό drspiros » Πέμ 19 Ιουν, 2014 15:31

BRC με κλειστά μάτια εφόσον οι τιμές είναι και για τα δύο αμάξια.
Ford Focus CC 1.6
EuropeGas EG Avance 32
drspiros
 
Δημοσιευσεις: 201
Εγγραφή: Σάβ 10 Αύγ, 2013 23:49

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό duckino » Πέμ 19 Ιουν, 2014 19:23

drspiros έγραψε:BRC με κλειστά μάτια εφόσον οι τιμές είναι και για τα δύο αμάξια.


Κι αν για καποιο λογο μια μερα απλα δεν παιρνει μπροστα , πως το παω Σαλονικη;Μπορει(λεω εγω τωρα) απο δικο μου λαθος , απο σκουπιδακι στα μπεκ , απο οτιδηποτε.
duckino
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ 03 Μάιος, 2014 22:24

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Πέμ 19 Ιουν, 2014 20:00

duckino έγραψε:
drspiros έγραψε:BRC με κλειστά μάτια εφόσον οι τιμές είναι και για τα δύο αμάξια.


Κι αν για καποιο λογο μια μερα απλα δεν παιρνει μπροστα , πως το παω Σαλονικη;Μπορει(λεω εγω τωρα) απο δικο μου λαθος , απο σκουπιδακι στα μπεκ , απο οτιδηποτε.

Από το υγραέριο να σου ακινητοποιηθεί πλήρως το αυτοκίνητο είναι από απίθανο έως αδύνατο (εκτός και αν το κυκλοφορήσεις για πολύ καιρό με βλάβη ή check engine) αν είναι καλός ο μάστορας πηγαινε για brc και κατά πάσα δυνατότητα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, όλα εξαρτώνται από το τι δουλειά θα σου κάνει και για αυτό το ξαναλέω "αν είναι καλός ο μάστορας"!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό duckino » Πέμ 19 Ιουν, 2014 21:09

dimoskats έγραψε:Από το υγραέριο να σου ακινητοποιηθεί πλήρως το αυτοκίνητο είναι από απίθανο έως αδύνατο (εκτός και αν το κυκλοφορήσεις για πολύ καιρό με βλάβη ή check engine) αν είναι καλός ο μάστορας πηγαινε για brc και κατά πάσα δυνατότητα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, όλα εξαρτώνται από το τι δουλειά θα σου κάνει και για αυτό το ξαναλέω "αν είναι καλός ο μάστορας"!


Ε καλα κι εμενα μου φαινεται τραβηγμενο αλλα...
Οσο για τον Γεραντιδη , εδω μεσα διαβασα οτι κανει προσεγμενη δουλεια και η αληθεια ειναι οτι τηλεφωνικα και μονο που μιλησα με τον ανθρωπο , εμπνεει εμπιστοσυνη.Μια απ'αυτες τις μερες θα τον επισκεφτω να τα πουμε κι απο κοντα.
Μεχρι τωρα BRC Zavoli 2-0 κι ας εχει και 36 ατοκες η δευτερη.
duckino
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ 03 Μάιος, 2014 22:24

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό FiKiFiKi » Παρ 20 Ιουν, 2014 04:55

Αν είναι να βάλεις zavoli κάνε μια ερώτηση στον τζιάτζια στον περιφερειακό Βέροιας απέναντι από το carefour. Βάζει NIGS και Bardolini συστήματα ίδια σειράς με το zavoli σε πολύ καλές τιμές.
FiKiFiKi
 
Δημοσιευσεις: 66
Εγγραφή: Τρί 14 Φεβ, 2012 04:04

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 21 Ιουν, 2014 01:26

Στις άτοκες δόσεις να υπολογίσεις το πραγματικό κοστος. Βάλε 10 % του ποσού κατω καθε 12 μηνες ., η ζαβολι δεν εχει πλέον εγκεφσλους ΑΕΒ οπότε δεν ξέρεις τι θα σου βγει ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: BRC P&D ή Zavoli Bora σε Corolla 1600 '03 και Yaris 1300

Δημοσίευσηαπό maevius » Σάβ 21 Ιουν, 2014 09:35

1. Το zavoli ειναι πολυ καλυτερο ποιοτικα και λογισμικα απο τα NGIS και Βardolini και με το BRC δεν εχουν ουσιωδεις διαφορες ποιοτικα.

2. Το zavoli το φορανε παρα πολλα αυτοκινητα (ισως τα περισσοτερα υγραεριοκινητα) λογω του δικτυου Gas Θεοδωρου. αρα και εξισου δοκιμασμενο με το πολυφορεμενο BRC.
3. Διπλα σου στην 1 ωρα ειναι το κεντρικο συνεργειο αντιπροσωπεια (τερμα Γιαννιτσων διπλα στα ΚΤΕΛ) του Θεοδωρου και αυτο ειναι μεγαλο ατου.
4. Φοραω και prins στο δευτερο αυτοκινητο για να μην θεωρηθει οτι αβανταρω καποιον. Απλως λογω εμπειριας 3 ετων στο zavoli και 66.000 χλμ και σε συγκριση με το πχ prins που εχω στο αλλο αυτοκινητο και θεωρειται απο τα καλυτερα βλεπω και μπορω να εχω αποψη.
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Επόμενο

Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες