Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Avensis Brc seg 32

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Κυρ 13 Νοέμ, 2016 01:54

Λοιπον μετα απο πολύ καιρό και αφού κάναμε το καλοκαιράκι ρεγουλαρισμα τις βαλβίδες μας είμαστε ηδη στα 7000 χλμ απο τοτε και το αμάξι παει πολύ καλά.Η απόκριση του γκαζιού είναι πολύ καλη.
Ο χρονος και τα χλμ θα δειξουν !!!!

Στάλθηκε από το Lenovo P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Κυρ 29 Ιαν, 2017 10:26

Συνεχίζουμε κανονικά και δυνατά το αμάξι φυσαει .
Νιώθεις πολύ καλά την δυναμη του ειδικα στην βενζίνη χτες το ανοιξα να δοκιμασω λίγο ανέβασε σε πολύ μικρο χρονο στα 170 χλμ/ ωρα και με πολύ καλη απόκριση του γκαζιού.
Οποτε θα έλεγα η ρύθμιση βαλβίδων είναι πλέον must στα vvti αυτοκινητα

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 11 Φεβ, 2017 15:55

Και να που μετα απο καιρό ήρθε η ωρα να πάρει την δόση του.
Στα καλά καθουμενα καίει εναν πολλαπλασιαστή και κουρεψε ενα μπουζί .Αφού αλλάχτηκαν και τα δυο και μετά απο 200 χλμ ξανά κουρεψε το μπουζί στον ίδιο κύλινδρο.Λειτουργώντας το αμάξι για 2 εβδομαδες μονο με βενζίνη οδηγούμε στο συμπέρασμα οτι κάποιο μπεκ υγραερίου είναι βουλωμενο οπότε και αλλάχτηκε.
Με την αλλαγή του Μπεκ διαπιστωνω όμως οτι στο ρελαντί το αμάξι κάνει κομπιασματα και η αλλαγή απο βενζίνη σε υγραέριο ηταν αισθητή και όχι όπως πριν που δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
Αφού με το κ Στάθη Δημητρη ιδιοκτήτη του συνεργείου Χόντα στην Χρυσαυγή έχουμε φαει ώρες πανω στο αμάξι και αφού αλλάχτηκαν και τα μπουζί απο denso σε ngk ακόμα δεν καταφέραμε να βρούμε τι φταίει.
Σημειωτέον το αμάξι ξανά ρυθμίστηκε επιμελώς και απ το συνεργειο δεν έχω κανένα παραπανω θα έλεγα οτι ασχολήθηκαν σε σημειο αηδιας με το αμάξι.
Τώρα θα κάνω κάποια χλμ με την παρούσα κατασταση για να δουμε τι έχει μήπως και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 11 Φεβ, 2017 20:00

βαλτε αυτον τον κυλινδρο να δουλευει με βενζινη και κοιτα αν σου ξανακανει τα ιδια, αν εχει διαφορετικα trims.
Ελεγξτε καλου-κακου την καλωδιωση στο πεκ της βενζινης εκει που εχετε παρει σημα για τον εγκεφαλο αεριου.
Ελεγξτε αν αυτος ο κυλινδρος τραβαει απο καπου αερα, ακομα και απο το σεβρο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό honda1121 » Σάβ 11 Φεβ, 2017 20:44

Νωρισ δεν σου βγαλε θεμα αδερφε;τελικα το valve care μηπωσ ειναι απαραιτητο.ο σταθησ ειναι καλο μαστορι παντωσ
honda1121
 
Δημοσιευσεις: 23
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2017 09:02

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 11 Φεβ, 2017 21:55

hlias έγραψε:βαλτε αυτον τον κυλινδρο να δουλευει με βενζινη και κοιτα αν σου ξανακανει τα ιδια, αν εχει διαφορετικα trims.
Ελεγξτε καλου-κακου την καλωδιωση στο πεκ της βενζινης εκει που εχετε παρει σημα για τον εγκεφαλο αεριου.
Ελεγξτε αν αυτος ο κυλινδρος τραβαει απο καπου αερα, ακομα και απο το σεβρο.

Ηλία πως να το βάλω να δουλεύει σε ενα κύλινδρο μονο βενζίνη? Όλο το αμάξι στην βενζίνη δεν έχει κανένα θέμα ντουφεκαει εκανα καμια 500 χλμ χωρίς κιχ.
Το θέμα είναι στο υγραέριο και η brc έχει πανάκριβα ανταλλακτικα ενα μπεκ 60 ευρώ φιλέ.
Όλα τα αλλά που ειπες νομιζω οτι ο Στάθης το έκανε φιλο και φτερό και τα είδε αλλά θα τα ξανατσεκαρω καλού κακού.
Βρήκα σύστημα lpg tech απο Τράκα και είμαι έτοιμος να το κουμπωσω πανω αλλά παλι θα μπούμε στα εξοδα

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό honda1121 » Σάβ 11 Φεβ, 2017 22:10

Εγω φιλε παω για . lpg tech στον σταθη εγκρινεισ;εχει καλο εγκεφαλο μου χουν πει δεν ξερω για ψεκασμο βενζινησ αν κανει
honda1121
 
Δημοσιευσεις: 23
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2017 09:02

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 11 Φεβ, 2017 23:25

erimitis έγραψε:
hlias έγραψε:βαλτε αυτον τον κυλινδρο να δουλευει με βενζινη και κοιτα αν σου ξανακανει τα ιδια, αν εχει διαφορετικα trims.
Ελεγξτε καλου-κακου την καλωδιωση στο πεκ της βενζινης εκει που εχετε παρει σημα για τον εγκεφαλο αεριου.
Ελεγξτε αν αυτος ο κυλινδρος τραβαει απο καπου αερα, ακομα και απο το σεβρο.

Ηλία πως να το βάλω να δουλεύει σε ενα κύλινδρο μονο βενζίνη? Όλο το αμάξι στην βενζίνη δεν έχει κανένα θέμα ντουφεκαει εκανα καμια 500 χλμ χωρίς κιχ.
Το θέμα είναι στο υγραέριο και η brc έχει πανάκριβα ανταλλακτικα ενα μπεκ 60 ευρώ φιλέ.
Όλα τα αλλά που ειπες νομιζω οτι ο Στάθης το έκανε φιλο και φτερό και τα είδε αλλά θα τα ξανατσεκαρω καλού κακού.
Βρήκα σύστημα lpg tech απο Τράκα και είμαι έτοιμος να το κουμπωσω πανω αλλά παλι θα μπούμε στα εξοδα

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Μπορει να το κανει ο εγκατατατης απο το προγραμμα, βεβαια οσο το λαπτοπ ειναι συνδεδεμενο αλλα ετσι θα δει τυχων διαφορες στο αεριο και στη βενζινη στον προβλματικο κυλινδρο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 11 Φεβ, 2017 23:26

honda1121 έγραψε:Εγω φιλε παω για . lpg tech στον σταθη εγκρινεισ;εχει καλο εγκεφαλο μου χουν πει δεν ξερω για ψεκασμο βενζινησ αν κανει

Φιλέ μου το νεο πρόγραμμα κάνει και ψεκασμούς βενζινης .Βάλε και θα το ευχαριστηθεις φίλος.
Το Golf με το lpg tech παει μια χαρα

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Avensis Brc seg 32

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 11 Φεβ, 2017 23:41

hlias έγραψε:
erimitis έγραψε:
hlias έγραψε:βαλτε αυτον τον κυλινδρο να δουλευει με βενζινη και κοιτα αν σου ξανακανει τα ιδια, αν εχει διαφορετικα trims.
Ελεγξτε καλου-κακου την καλωδιωση στο πεκ της βενζινης εκει που εχετε παρει σημα για τον εγκεφαλο αεριου.
Ελεγξτε αν αυτος ο κυλινδρος τραβαει απο καπου αερα, ακομα και απο το σεβρο.

Ηλία πως να το βάλω να δουλεύει σε ενα κύλινδρο μονο βενζίνη? Όλο το αμάξι στην βενζίνη δεν έχει κανένα θέμα ντουφεκαει εκανα καμια 500 χλμ χωρίς κιχ.
Το θέμα είναι στο υγραέριο και η brc έχει πανάκριβα ανταλλακτικα ενα μπεκ 60 ευρώ φιλέ.
Όλα τα αλλά που ειπες νομιζω οτι ο Στάθης το έκανε φιλο και φτερό και τα είδε αλλά θα τα ξανατσεκαρω καλού κακού.
Βρήκα σύστημα lpg tech απο Τράκα και είμαι έτοιμος να το κουμπωσω πανω αλλά παλι θα μπούμε στα εξοδα

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Μπορει να το κανει ο εγκατατατης απο το προγραμμα, βεβαια οσο το λαπτοπ ειναι συνδεδεμενο αλλα ετσι θα δει τυχων διαφορες στο αεριο και στη βενζινη στον προβλματικο κυλινδρο.

Δώσε ενα τηλέφωνο να μιλήσουμε Ηλία αν χρειαστεί φιλε

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες