Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Stag Vs lovato

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό Nik416 » Σάβ 07 Δεκ, 2019 11:47

Καλησπέρα από τον ίδιο εγκατάσταση στα ίδια χρήματα. Βάζει stag τον basic εγκέφαλο μπεκ Hana και πνεύμονα το tomasato Alaska που είναι μέχρι 130 άλογα. Και βάζει και Lovato με εγκέφαλο smart ExR μπεκ τα ΚΡ και πνεύμονα RGJ 3.2 DD. Το αμάξι είναι το Lanos Daewoo. Ποιος από τα δύο θα μου σύστηνατε?και για ποιο λόγο.
Nik416
 
Δημοσιευσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ 10 Νοέμ, 2019 20:02

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 07 Δεκ, 2019 12:26

Οποίο και να βάλεις δεν θα έχεις πρόβλημα .
Θα προτιμούσα Lovato ή EuropeGas που είχες γράψει παλιότερα.
Το μόνο μειονέκτημα των Lovato είναι ότι δεν συνεργάζονται με άλλα μπεκ εκτός της ίδια της Lovato . Προτίμησε τα KP της Lovato.
Είχα Λοβατο , εάν ρυθμιστεί σωστά και το αμάξι δουλεύει σωστά από πριν στη βενζίνη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Άμα έχεις εμπιστοσύνη στο εγκατάστατη προχώρησε .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό psilos33 » Σάβ 07 Δεκ, 2019 15:29

Αφ, ενος πολλά προβλήματα που διαβαζω εδω εχουν σχεση με lovato, αλλα ειναι στατιστικά αναμενομενο καθως ειναι απο τα πιο πολυτοποθετημενα συστηματα. Απο την αλλη τα hana ειναι οτι καλυτερο για διαρκεια ζωης και οικονομία καυσιμου.
psilos33
 
Δημοσιευσεις: 47
Εγγραφή: Παρ 19 Ιαν, 2018 23:52

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 07 Δεκ, 2019 15:37

psilos33 έγραψε:Αφ, ενος πολλά προβλήματα που διαβαζω εδω εχουν σχεση με lovato, αλλα ειναι στατιστικά αναμενομενο καθως ειναι απο τα πιο πολυτοποθετημενα συστηματα. Απο την αλλη τα hana ειναι οτι καλυτερο για διαρκεια ζωης και οικονομία καυσιμου.
Μην το μπερδεύεις .
Είχα Hana στο honda.
Δεν βλέπεις οικονομία.
Απλώς με τα μπεκ βενζίνης έχεις γραμμικό ψεκασμο και υποστηρίζουν το χαμηλό ρελαντί και χρόνο ψεκασμού κάτι που στο δικό μου το accord ήταν χαμηλά από εργοστάσιο.
Βλέπεις καλύτερη απόκριση στο γκάζι συμφωνω

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό Jimmys77 » Δευτ 13 Ιούλ, 2020 11:40

Καλημερα και Καλως σας βρηκα! Εχω και εγω το συγκεκριμενο δίλημμα....
TOYOTA COROLLA 1997 θα ξηλωθει το μπροστινο συστημα επειτα απο 10 χρονια λειτουργιας με προβληματα, καψιμο βαλβιδων κλπ και θα μπει ενα καινουργιο. Ο ιδιος εγκαταστατης ο οποιος εμπορευετε τα STAG μου δινει ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ με το LOVATO.
1) STAG 4 Q BOX BASIC εγκεφαλος με μπεκ απλα (εαν θελω παλμικα +50ευρω) 5χρονια εγγυηση εγκεφαλος και ηλεκτρικα,2 χρονια τα υπολοιπα

2)LOVATO SMART EXR με μπεκ ΚΡ 2χρονια εγγυηση

Μου προτεινει το STAG και τα απλα μπεκ, μου λεει για το αμαξι σου δεν ειναι αναγκη να πας σε τυπου βενζινης που του ζητησα, αλλα λεει αν θες κατι καλυτερο απο τα απλα τοτε να βαλουμε Παλμικα αυτοκαθαριζομενα.
Ειμαι σε διλημμα καθως ολοι μου λενε λοβατο και δεν εχεις προβληματα, αλλα και η εγγυηση που δινει η STAG ειναι σημαντικη.

Θα ηθελα την γνωμη σας και τις προτασεις σας! Εχω κουραστει τοσα χρονια στα συνεργεια αεριου να μου λενε ο καθε ενας τα δικα του!
Ευχαριστω
Jimmys77
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 13 Ιούλ, 2020 11:11

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό meletis » Δευτ 13 Ιούλ, 2020 12:50

Jimmys77 έγραψε:Καλημερα και Καλως σας βρηκα! Εχω και εγω το συγκεκριμενο δίλημμα....
TOYOTA COROLLA 1997 θα ξηλωθει το μπροστινο συστημα επειτα απο 10 χρονια λειτουργιας με προβληματα, καψιμο βαλβιδων κλπ και θα μπει ενα καινουργιο. Ο ιδιος εγκαταστατης ο οποιος εμπορευετε τα STAG μου δινει ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ με το LOVATO.
1) STAG 4 Q BOX BASIC εγκεφαλος με μπεκ απλα (εαν θελω παλμικα +50ευρω) 5χρονια εγγυηση εγκεφαλος και ηλεκτρικα,2 χρονια τα υπολοιπα

2)LOVATO SMART EXR με μπεκ ΚΡ 2χρονια εγγυηση

Μου προτεινει το STAG και τα απλα μπεκ, μου λεει για το αμαξι σου δεν ειναι αναγκη να πας σε τυπου βενζινης που του ζητησα, αλλα λεει αν θες κατι καλυτερο απο τα απλα τοτε να βαλουμε Παλμικα αυτοκαθαριζομενα.
Ειμαι σε διλημμα καθως ολοι μου λενε λοβατο και δεν εχεις προβληματα, αλλα και η εγγυηση που δινει η STAG ειναι σημαντικη.

Θα ηθελα την γνωμη σας και τις προτασεις σας! Εχω κουραστει τοσα χρονια στα συνεργεια αεριου να μου λενε ο καθε ενας τα δικα του!
Ευχαριστω
Δεν πιστεύω ότι θα εχεις όφελος με obd εγκέφαλο. Ίσως να μη έχει και λόγω χρονολογίας .
Εγώ θα κοιταζα και το Europegas Basico .
Το Lovato όπως σωστά έγραψες εάν το βάλεις να το βάλεις μόνο με τα δικά του μπεκ δηλαδή τα kp.
Όλα τα υπόλοιπα , είναι θέμα ρύθμισης του υγραεριου και σωστής λειτουργίας στη βενζίνη .


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό Jimmys77 » Δευτ 13 Ιούλ, 2020 13:05

Ξερεις καποιον εγκαταστατη Εuropegas στην θεσσαλονικη? κανενα μαγαζι δεν μου το προτεινε, ολοι μου ελεγαν με σειρα προτεραιοτητας

1 LOVATO
2 STAG
BRC θα ηταν πολυτελεια και παραπανω λεφτα λενε για το αυτοκινητο μου λογω παλαιοτητας.
Jimmys77
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 13 Ιούλ, 2020 11:11

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό meletis » Δευτ 13 Ιούλ, 2020 17:45

Jimmys77 έγραψε:Ξερεις καποιον εγκαταστατη Εuropegas στην θεσσαλονικη? κανενα μαγαζι δεν μου το προτεινε, ολοι μου ελεγαν με σειρα προτεραιοτητας

1 LOVATO
2 STAG
BRC θα ηταν πολυτελεια και παραπανω λεφτα λενε για το αυτοκινητο μου λογω παλαιοτητας.
Ρώτησε στη επίσημη αντιπροσωπεία για Europegas της Αθήνας μήπως έχουν συνεργασία με κάποιον στη συμπρωτεύουσα.
Stag και Europegas πιστεύω είναι εξίσου ίδια.
Εγώ πλέον στο 2ο αμάξι έβαλα Europegas
Lovato είχα στο προηγούμενο αμάξι και μπορώ να πω ότι με ταλαιπώρησε και μέχρι να αλλάξω εγκαταστατη είχα ταλαιπωρηθεί. Πλέον από ότι ξέρω η Lovato έχει αρκετά εξυπηρετική αντιπροσωπεία στη Φλώρινα .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό Jimmys77 » Τρί 14 Ιούλ, 2020 02:20

Οκ σε ευχαριστώ. Μάλλον καταλήγω στο STAG στην Αλεξάνδρεια Ημαθίας μιας και πήρα καλή προσφορά και διάβασα καλά σχόλια για τόν συγκεκριμένο εγκατάσταση, μόνο η απόσταση Θεσσαλονίκη- Αλεξάνδρεια με προβληματίζει για το After sale, service κλπ
Jimmys77
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 13 Ιούλ, 2020 11:11

Re: Stag Vs lovato

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Πέμ 16 Ιούλ, 2020 17:54

θα δωσω την ψηφο μου στη lovato επειδη εχει πλεονεκτημα τα μπεκ kp
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 435
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Επόμενο

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες