Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητα;

Καλωσόρισμα νέων μελών...Γνωριμία!

Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητα;

Έχω προχωρήσει σε εγκατάσταση και είμαι ευχαριστημένος.
83
49%
Έχω προχωρήσει σε εγκατάσταση και δεν είμαι ευχαριστημένος.
7
4%
Σκέφτομαι να κάνω εγκατάσταση συστήματος υγραερίου αλλά ψάχνομαι.
59
35%
Έχω αποφασίσει την εγκατάσταση συστήματος υγραερίου στο αυτοκίνητο μου.
18
11%
Δεν πιστεύω ότι είναι αξιόπιστο/ συμφέρον.
1
1%
Δεν ενδιαφέρομαι καθόλου.
1
1%
Υγραέριο σε αυτοκίνητα; Υπάρχει τέτοιο πράγμα;
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 169

Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητα;

Δημοσίευσηαπό autogasforumadmin » Σάβ 13 Νοέμ, 2010 14:29

Ψηφίστε!!!
autogasforumadmin
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 118
Εγγραφή: Πέμ 28 Οκτ, 2010 11:01

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό gkg70 » Σάβ 11 Δεκ, 2010 11:39

1)συμφερει μονο αυτους που κανουν πολλα χλμ.15000 και πανω.2)πολλα αυτοκινιτα παρουσιαζουν διαφορα προβληματα και οι επισκεψεις στους εγκαταστατες ειναι συχνες.3)η τιμη του lpg συνεχως ανεβενει.αυγουστος 2010 μεση τιμη 0,689 δεκεμβριος 2010 0.80!!!!!4)στην ΕΛΛΑΔΑ ζουμε στην χωρα του ΔΝΤ του καναπε του δεν βαριεσε αδερφε. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΗΡΟΤΕΡΟ.
gkg70
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τρί 07 Δεκ, 2010 21:14

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό beles » Κυρ 12 Δεκ, 2010 19:59

gkg70 έγραψε:1)συμφερει μονο αυτους που κανουν πολλα χλμ.15000 και πανω.2)πολλα αυτοκινιτα παρουσιαζουν διαφορα προβληματα και οι επισκεψεις στους εγκαταστατες ειναι συχνες.3)η τιμη του lpg συνεχως ανεβενει.αυγουστος 2010 μεση τιμη 0,689 δεκεμβριος 2010 0.80!!!!!4)στην ΕΛΛΑΔΑ ζουμε στην χωρα του ΔΝΤ του καναπε του δεν βαριεσε αδερφε. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΗΡΟΤΕΡΟ.


είναι λάθους να αναφερόμαστε μόνο στην τιμή του υγραερίου. Το σωστό είναι πάντα να συγκρίνουμε με την τιμή της βενζίνης. Αυξάνεται και η βενζίνη. Νομίζω πως η ποσοστιαία η διαφορά βενζίνη υγραέριο παραμένει ίδια.
SUZUKI SX4 120hp with lpg ZAVOLI
beles
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ, 2010 07:27

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό SpeedRacer » Σάβ 18 Δεκ, 2010 22:18

gkg70 έγραψε:1)συμφερει μονο αυτους που κανουν πολλα χλμ.15000 και πανω.2)πολλα αυτοκινιτα παρουσιαζουν διαφορα προβληματα και οι επισκεψεις στους εγκαταστατες ειναι συχνες.3)η τιμη του lpg συνεχως ανεβενει.αυγουστος 2010 μεση τιμη 0,689 δεκεμβριος 2010 0.80!!!!!4)στην ΕΛΛΑΔΑ ζουμε στην χωρα του ΔΝΤ του καναπε του δεν βαριεσε αδερφε. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΗΡΟΤΕΡΟ.

Και λιγότερα χιλιόμετρα να κάνεις πάλι συμφέρει απλώς θα αργήσεις να κάνεις απόσβεση .
SpeedRacer
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 18 Δεκ, 2010 22:14

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Σάβ 18 Δεκ, 2010 22:35

Ετσι οπως βαδιζει η τιμη του lpg αρχισε να γινεται διφορουμενη η αποφαση και κατασταση γενικοτερα .
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό lpgnik » Δευτ 20 Δεκ, 2010 23:23

Είμαι χρήστης πάνω από 4 χρόνια και από τότε θυμάμαι πως οι πρατηριούχοι διατηρούσαν την τιμή του υγραερίου στο 40% φθηνότερα από τη βενζίνη.
Μετά την ξαφνική άνοδο φέτος αυτό για αρκετό καιρό παρέκκλινε, μέχρι τον Οκτώβριο που κατάφεραν να το ισοσταθμίσουν. Θεωρώ πως αυτή η διαφορά θα συνεχίσει να υπάρχει με μικρές αποκλίσεις.
Προσωπική άποψη βέβαια και προλαβαίνω πιθανούς σχολιαστές, ναι είμαι εγκαταστάτης και με βολεύει να βάλετε όλοι υγραέριο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Παρόλα αυτά όμως τα παραπάνω διαπιστώνονται εύκολα.
lpgnik
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 13:59

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό 109fb » Τετ 16 Φεβ, 2011 22:11

ΜΑΚΡΙΑ!!!!! ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΤ ΤΗΣ longaz italia ΜΑΚΡΙΑ!!!!!! Εχω βαλει το υγραεριο στο αυτοκινητο μου ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο την οικονομια αλλα καθολου απο τον εγκαταστατη και κατα συνεπεια απο το κιτ υγραεριου ( γιατι απο οτι διαπιστωσα ειναι ο μονος που κανει εγκατασταση σε αυτο το κιτ) ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!!!!
109fb
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 15 Φεβ, 2011 22:25

Πήρα οικονομική ανάσα με την υγραεριοκίνηση.

Δημοσίευσηαπό filos » Τρί 22 Μαρ, 2011 01:18

Στενοχωριέμαι που το έβαλα πριν 10 μήνες και έκανα μέχρι τώρα 20.000 χιλιόμετρα.
Έπρεπε να το είχα βάλει από την ημέρα που αγόρασα το θηρίο μου.
Όμως δεν βρέθηκε κανείς, να μου πει για τα πλεονεκτήματα της αεριοπροώθησης, ειδικά στον οικονομικό τομέα.
Να μην ξεχάσω ... να συνεχίζω να ζω ... !!!
Άβαταρ μέλους
filos
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 21 Μαρ, 2011 21:33
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΚΕΝΤΡΟ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό notis » Τετ 20 Απρ, 2011 20:34

Εχω τοποθετηση στην Πτολεμαιδα εδω και 5 μηνες 4500χμ συστημα υγραερίου στο αυτοκινητο μου ML 350 mercendes και ειμαι πολυ ευχαριστημενος το αυτοκινητο δεν παρουσιασε κανενα προβλημα προς το παρον και ολα λειτουργούν οπως λειτουργει με την βενζινη πραγμα που επεσήμανε και ο εγκαταστατης διοτι τοποθετησε κιτ μετατροπης της BRC ιταλικης εταιριας (ψαχνοντας στο διαδίκτυο ειναι μαι απο τις καλυτερες νομιζω)Με λιγα λογια αν προσεξει κανεις την εταιρια μετατροπης δηλαδη τον εγκαταστατη και την εταιρια του κιτ δηλαδη ποιοτικα εξαρτηματα δεν θα πονοκεφαλιασει ποτε και απο την αλλη ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ του θεματος θα ξοδευει τα μισα χρηματα σε σχεση με αυτα που ξοδευε πριν την μετατροπη Εσθανθηκα την αναγκη να τα γραψω ολα αυτα διοτι ακουγα διαβαζα πολα γυρω απο την υγραεριοκινηση και θελω να παροτρύνω όσους απο εσάς το σκέφτονται ακόμη.
notis
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 20 Απρ, 2011 18:53

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό gigikakos » Δευτ 04 Ιούλ, 2011 21:31

Γεια και χαρά από Ανατολική Μακεδονία και Θράκη,
εγκατέστησα το Μάρτιο του 2011 στο αυτοκίνητό μου (OPEL ASTRA 1.6, 2006) σύστημα υγραεριοκίνησης ATTIKER, είμαι πολύ ευχαριστημένος και από το σύστημα αλλά και από τον εγκαταστάτη του αυτοκινήτου. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισε το αυτοκίνητο ήταν ότι χρειάστηκε να αλλάξω πολλαπλασιαστή αυτοκινήτου, τον οποίο ο εγκαταστάτης, το προσέφερ δωρεάν!!!! κατά τα άλλα όλα πάνε περίφημα (μέχρι που άρχισε η φορολογία του lpg.... :thumbdown: ) Για να δούμε.... έχω κάνει ήδη 11.000 χλμ και συνεχίζω.....
gigikakos
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιούλ, 2011 19:12

Επόμενο

Επιστροφή στο Ξεκινώντας...

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες