Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λίστα εγκεκριμένων

Γνωρίστε τις εταιρίες που εγκαθιστούν συστήματα υγραερίου!

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό dti » Τετ 04 Μάιος, 2011 19:36

Σίγουρα έχει υποκατάστημα στα Γιάννινα η Υγραεριοκίνηση που βάζει το icom jtg. Εκεί είναι κι ο Φαρμάκης, ο κεντρικός αντιπρόσωπος της Prins, που από το Μάϊο διαθέτει το Liqui Max (υγρού ψεκασμού).
Πιθανόν να υπάρχει και κάποιος που να συνεργάζεται με τη Vialle. Ρώτα στο 210 2462002 να σου πουν.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Τετ 04 Μάιος, 2011 19:57

Καταστημα που βαζει icom jtg (αντιπροσωπος ) στα γιαννενα εχει εδω 39.618794,20.858042 (google maps).
Εχει ανοιξει στα 100μετρα απο τον φαρμακη....τυχαιο δε νομιζω :lol: .

Ξεκινησε πριν 3-4 μηνες. Εχει κανεις εντυπωσεις απο την εργασια τους? Εγω ειδα νεα παιδια, συζητησημα αλλα αυτο ειναι ασχετο....

Βαζουν icom και στην Αρτα αλλα δεν εχω μαθει ακομα που ακριβως...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό fotisly » Πέμ 05 Μάιος, 2011 15:12

dti έγραψε:Σίγουρα έχει υποκατάστημα στα Γιάννινα η Υγραεριοκίνηση που βάζει το icom jtg. Εκεί είναι κι ο Φαρμάκης, ο κεντρικός αντιπρόσωπος της Prins, που από το Μάϊο διαθέτει το Liqui Max (υγρού ψεκασμού).
Πιθανόν να υπάρχει και κάποιος που να συνεργάζεται με τη Vialle. Ρώτα στο 210 2462002 να σου πουν.

ρωτησα τον φαρμακη κ μ ειπανε οτι δεν τοποθετει ακομη υγρου ψεκασμου αλλα πιθανος προσεχως!!!
icom jtg υγρου ψεκασμου,πλεον lovato σε αστρα h 1.8 140 hp
prins silverline2 skoda fabia 1.4 101 hp
fotisly
 
Δημοσιευσεις: 394
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος, 2011 21:54

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό haniot22 » Πέμ 19 Μάιος, 2011 13:12

Παιδιά μήπως γνωρίζετε πιστοποιημένα συνεργεία εγκατάστασης 5ης γενιάς στο Ηράκλειο ή στην Κρήτη γενικότερα; Έχει καπόιος από εσάς προσωπική εμπειρία ή γνωρίζει σχόλια για τα τυχόν συνεργεία (ποιο είναι καλύτερο, αξιόπιστο κλπ ή τυχόν αρνητικά σχόλια;)
haniot22
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος, 2011 12:53

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό yiannis64 » Σάβ 21 Μάιος, 2011 13:01

Παιδια , πιστευω κι αυτο >>>> http://www.motiongas.gr/site/index.html , να ειναι εγκεκριμενο ετσι?
yiannis64
 
Δημοσιευσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος, 2011 02:06
Τοποθεσία: Ραφηνα Αττικης

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Σάβ 21 Μάιος, 2011 16:15

yiannis64 έγραψε:Παιδια , πιστευω κι αυτο >>>> http://www.motiongas.gr/site/index.html , να ειναι εγκεκριμενο ετσι?


Πιστευε και μη,....ερεύνα :lol: :lol: :lol:
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό dti » Σάβ 21 Μάιος, 2011 18:19

yiannis64 έγραψε:Παιδια , πιστευω κι αυτο >>>> http://www.motiongas.gr/site/index.html , να ειναι εγκεκριμενο ετσι?


Ο καλύτερος τρόπος για να το διαπιστώσεις είναι να "συμφωνήσεις" μαζί τους οτι θα τους εξοφλήσεις το κόστος της μετατροπής όταν σου δώσουν τα απαραίτητα χαρτιά για ΚΤΕΟ και περάσεις επιτυχώς μάλιστα από αυτό! Αν είναι πιστοποιημένοι, τα χαρτιά στα δίνουν άμεσα και το αυτοκίνητο μέσα σε μια ώρα έχει περάσει και τον έλεγχο. Οπότε δεν πρέπει να δυσανασχετήσουν καθόλου σε μια τέτοια πρόταση.
Φυσικά, υπάρχει πάντα η δυνατότητα να τους ζητήσεις ευθέως να δεις με τα μάτια σου την πιστοποίηση που έχουν και να σιγουρευθείς οτι θα κάνει τη δουλειά εκείνος που έχει όντως την πιστοποίηση.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό yiannis64 » Κυρ 22 Μάιος, 2011 02:01

Α! Μαλιστα.Ευχαριστω dti ,να εισαι καλα , θα ρωτησω κατευθειαν , τα λεφτακια μου θα τουσ δωσω.

Βρε astra , ολο τετοιες παρεμφερη και αρνητικες απαντησεις μου δινεις , γιατι ? οπως και στο αλλο topic , με τους σωτηρες.
Κι αν σκεφτεις , οτι μπορει και το αυτ/το που οδηγεις , να στο εχω φερει εγω , κατα την παραγγελια???? ;)
Κριμα ειναι , εγω να σου εχω φερει το αυτοκινητακι σου , κι εσυ τιποτα. :(
yiannis64
 
Δημοσιευσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος, 2011 02:06
Τοποθεσία: Ραφηνα Αττικης

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό DaKancho » Κυρ 22 Μάιος, 2011 04:31

dti έγραψε:
... και να σιγουρευθείς οτι θα κάνει τη δουλειά εκείνος που έχει όντως την πιστοποίηση.




Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
Υπέρμαχος της άμεσης ποινικοποίησης της βλακείας. Συμπεριλαμβάνονται και οι επιδειξίες.
Άβαταρ μέλους
DaKancho
 
Δημοσιευσεις: 283
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος, 2011 23:43

Re: ΛΙΣΤΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό yiannis64 » Κυρ 22 Μάιος, 2011 12:30

DaKancho έγραψε:
dti έγραψε:
... και να σιγουρευθείς οτι θα κάνει τη δουλειά εκείνος που έχει όντως την πιστοποίηση.




Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Ε! Ναι μαλλον αυτο δεν υπαρχει , εξαλλου θα πρεπει να εισαι εκει συνεχως πραγμα απιθανο.
Γιατι σιγουρα ενας ανθρωπος θα εχει την πιστοποιηση , και αποκλειται μονος του να κανει την εγκατασταση σε ολα , απλα θα ειναι εκει , θα επιβλεπει , θα επεμβαινει κ.λ.π.
Δηλαδη στις αντιπροσωπειες , που πας για service , αυτος που εχει την αδεια του συνεργειου , η , αδεια μηχανικου , και μονο αυτοι ασχολουνται με το αυτ/το σου?
Απιθανο , δεν υπαρχει.
yiannis64
 
Δημοσιευσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος, 2011 02:06
Τοποθεσία: Ραφηνα Αττικης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παρουσιάσεις εταιριών-εγκαταστατών

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες





cron