Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τρί 15 Ιούλ, 2014 13:18

Το λαδι ρε παιδια υπαρχει στανταρ στο ελληνικο υγραεριο τουλαχιστον. Οποτε ανοιγω φιλτρο αεριας και μπεκ για καθαρισμο ειναι πλημμυρα στο λαδι. Κατστρεφει αυτο το λαδι πνευμονα και μπεκ?
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό ECOKINISI » Τρί 15 Ιούλ, 2014 14:17

Για τα μπεκ μπορω να στο πω με σιγουριά πως τα καταστρέφει, για τον πνεύμονα δεν μου έχει συμβεί ποτέ αλλά μπορεί και να συμβει.
ECOΚΙΝΗΣΗ
Πάτα φρένο στη ρύπανση, δώσε γκάζι στην οικονομία

www.ecokinisi.gr
ECOKINISI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 219
Εγγραφή: Πέμ 04 Οκτ, 2012 15:00

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 15 Ιούλ, 2014 14:38

ECOKINISI έγραψε:Δεν εχω λόγο να αμφισβητήσω ουτε τον εγκατασταστη αλλα ουτε και τον οδηγο. Εγω αυτό που θελω να πω και ας είναι και λίγο off topic, ειναι το εξης, γιατι εμενα με προσβαλει σαν επαγγελματια και εγκαταστατη. Απο την στιγμη που εμεις προτείνουμε στον οποιοδήποτε ιδιώτη ενα σύστημα και του δίνουμε 1,2,5 ή 15 χρόνια εγγύηση είμαστε υποχρεωμένοι και χωρίς δευτερη κουβεντα και γκρινια να αντικαταστησουμε το εξαρτημα στον πελατη μας και αυτος να φύγει απο το κατάστημα μας ικανοποιημενος. Για το αν θα πρεπει να κοστολογησουμε εμεις μετα το εργοστάσιο για την εργασια μας και τον χρονο που διαθέσαμε αυτο είναι κατι άλλο και εκεί ειναι που παίζει ρόλο ο σωστός συνεργάτης-αντιπρόσωπος.


Συμφωνουμε απολυτα και ετσι εγινε .... οχι ομως οταν ο πελατης θελει να γινει εγκαταστατης στη θεση του εγκαταστατη και προτεινει οτι του κατεβει απο το κεφαλι του και συμβουλες τριτων γιατι το εκανες ετσι και γιατι αυτο ή γιατι εκεινο που θα βρω καλωδιο και προγραμμα να δω τι εκανες κτλ κτλ μετα και παντα η αντιμετωπιση του ηταν επαγγελματικη ... γκρινια δεν υπηρξε ποτε αλλοι στη θεση μας δεν θα ασχολιοντουσαν καθολου.. εγιναν 2 πνευμονες αλλαγη δωρεαν πληρωθηκαν μεταφορικα και 3 ελεγχοι ειδικα οταν το αμαξι εχει συμπεριφορα ιδια με τη βενζίνη .... τι αλλο να γινει ? να κατεβουμε στη κρητη να το φτιαξουμε που σχεδον ζητηθηκε :-o εσυ τι θα εκανες ? Σε οτι συνεβει υπηρχε το πως και το γιατι και συνεχη αμφισβητιση του κιτ της τοποθετησης κτλ ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό ahilleas » Τρί 15 Ιούλ, 2014 19:46

Ενα θελω να ρωτησω δεν υπηρχαν μαγαζια που βαζουν υγραερειο κοτζαμ Κρητη ?Γιατι να κανεις μια εγκατασταση καπου που δεν θα μπορει λογω αποστασης να σε υποστηριξει?Του ειπες οτι το αμαξι θα ειναι στην Κρητη και αν εχει κανενα συνεργατη για υποστηρηξη πριν την εγκατασταση?το after salle ειναι το Α και το Ω σε μια καλη εγκατασταση με κερδος και για τον πελατη και για το μαγαζι !!τι να την κανω την εγκατασταση αν το αμαξι ειναι μακρια για δοξα!! ουτε πελατης μετα ουτε service τιποτα αν τυχει και κανενα ελατωματικο ανταλακτικο τρεξε πληρωνε απο την τσεπη σου να μεινει ο πελατης ευχαρηστημενος. :D :D :D
ΖΟΡΜΠΑΣ AUTO SERVICE ΤΗΛ.6972333401
ahilleas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 04 Μαρ, 2012 15:58

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 15 Ιούλ, 2014 21:19

Σωστα θα σου πω εγω τα σωληνακια σε μπεκ τυπου βενζινης πρεπει να εχουν το ιδιο μηκος :mrgreen:
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό ahilleas » Τετ 16 Ιούλ, 2014 13:03

Qgas έγραψε:Σωστα θα σου πω εγω τα σωληνακια σε μπεκ τυπου βενζινης πρεπει να εχουν το ιδιο μηκος :mrgreen:
το σωληνακι που κολαει?
ΖΟΡΜΠΑΣ AUTO SERVICE ΤΗΛ.6972333401
ahilleas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 04 Μαρ, 2012 15:58

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Τετ 16 Ιούλ, 2014 14:14

Δυστυχώς φίλε καταναλωτή αν και έκανες καλή κίνηση να απευθυνθεις σε έμπειρο εγκαταστατη, σου έκατσε λαχείο. Τα ίδια τραβάει φίλος μου με τη skoda κ ετοιμάζεται να το ξηλώσει. Μια του βάζουν βενζίνη στο ρελαντί, μια του αλλάζουν την πίεση στον πνεύμονα κλπ αλχημείες. Αν σου κανει κόλπα κ στη λειτουργία με βενζίνη, πας αλλού.


D-4D...
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 17 Ιούλ, 2014 09:51

Μόνο που δεν εχει προβλημα τι αυτοκίνητο που ανέφερετε στο θεμα μας ΚΑΝΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ τι γράφετε το κοντό σας και το μακρύ σας ; Έκατσε λόγω Χανίων σφάλμα υλικού 2 φορες γιατι εκει ζει και ο Μητσοτάκης !! Νισάφι πια ...

Οι καταναλωτής εχει ρημαξει τον εγκατασταστη και κακώς εχει κανει οταν το υλικο ηταν ευαίσθητο. Σήμερα φοράει τον ιδιο πνεύμονα χωρις κανένα προβλημα !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 17 Ιούλ, 2014 09:53

ahilleas έγραψε:
Qgas έγραψε:Σωστα θα σου πω εγω τα σωληνακια σε μπεκ τυπου βενζινης πρεπει να εχουν το ιδιο μηκος :mrgreen:
το σωληνακι που κολαει?


Ρε συ είσαι και εγκαταστατης το προβλημα του δεν ειναι οτι δε δουλευει μια χαρα εινσι εινσι γιατι εχει φάει σκάλωμα γιατι εχουν διαφορα τα σωληνάκια !! Γιατι ετσι του είπαν !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα αλλαγής αερίου σε βενζίνη σε ΜΒ C200 με κιτ AEB

Δημοσίευσηαπό ahilleas » Πέμ 17 Ιούλ, 2014 16:38

Qgas έγραψε:
ahilleas έγραψε:
Qgas έγραψε:Σωστα θα σου πω εγω τα σωληνακια σε μπεκ τυπου βενζινης πρεπει να εχουν το ιδιο μηκος :mrgreen:
το σωληνακι που κολαει?


Ρε συ είσαι και εγκαταστατης το προβλημα του δεν ειναι οτι δε δουλευει μια χαρα εινσι εινσι γιατι εχει φάει σκάλωμα γιατι εχουν διαφορα τα σωληνάκια !! Γιατι ετσι του είπαν !!

εγω ξερω να διαβαζω δεν ξερω ομως για σενα αν διαβασεις το ποστ θα καταλαβεις οτι δεν σχολιασα για το αν δουλευει καλα η οχι αλλα απο την επιλογη να μπλεχτεις με ενα αυτοκηνιτο ρισκο(λογο αποστασης) απο την αποψη οτι αν κατσει ενα ανταλακτικο η δυο οπως εκατσε θα φας τα μουτρα σου και εσυ και πελατης θα γκρηνιαζει οποτε μην μου γραφεις εμενα για σωληνακια και πρασηνα αλογα
ΖΟΡΜΠΑΣ AUTO SERVICE ΤΗΛ.6972333401
ahilleas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 04 Μαρ, 2012 15:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 77 επισκέπτες





cron