Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Citroen Xantia OMVL ή BRC

Citroen Xantia OMVL ή BRC

Δημοσίευσηαπό tzivas » Κυρ 22 Φεβ, 2015 15:25

Γειά σας είμαι νέο μέλος και σας συγχαίρω για την σωστή και ενημερωτική παρουσία σας .
Δεν ξέρω αν ανοίγω θέμα στην σωστή κατηγορία αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με.
Εχω ένα CITROEN XANTIA 1999 1600 κυβικά με 105000 χλμ. κανόνισα Σάββατο 21/2 να βάλω σύστημα υγραερίου BRC τιμή 950 ευρώ, η τοποθέτηση έγινε η πληρωμή πραγματοποιήθηκε με 12 άτοκες μέσω πιστωτικής και όλα μια χαρά.
Όμως σήμερα Κυριακή θέλοντας να δώ αν όντως το σύστημα ήταν αυτό που έπρεπε ανακάλυψα στην από κάτω μεριά του πνεύμονα πινακάκι με τα αρχικά OMVL, ψάχνοντας στο διαδίκτυο βλέπω ότι δεν πρέπει να έχει καμία σχέση το σύστημα που έπρεπε να είχα κανονίσει ( BRC) με το OMVL.
Θέλω λοιπόν την γνώμη σας τόσο για τα δύο συστήματα οσο και για την ενέργεια του συνεργείου τοποθέτησης.
Ευχαριστώ.
tzivas
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ, 2015 14:58

Re: Απ: Citroen Xantia OMVL ή BRC

Δημοσίευσηαπό anikologr » Κυρ 22 Φεβ, 2015 17:34

tzivas έγραψε:Γειά σας είμαι νέο μέλος και σας συγχαίρω για την σωστή και ενημερωτική παρουσία σας .
Δεν ξέρω αν ανοίγω θέμα στην σωστή κατηγορία αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με.
Εχω ένα CITROEN XANTIA 1999 1600 κυβικά με 105000 χλμ. κανόνισα Σάββατο 21/2 να βάλω σύστημα υγραερίου BRC τιμή 950 ευρώ, η τοποθέτηση έγινε η πληρωμή πραγματοποιήθηκε με 12 άτοκες μέσω πιστωτικής και όλα μια χαρά.
Όμως σήμερα Κυριακή θέλοντας να δώ αν όντως το σύστημα ήταν αυτό που έπρεπε ανακάλυψα στην από κάτω μεριά του πνεύμονα πινακάκι με τα αρχικά OMVL, ψάχνοντας στο διαδίκτυο βλέπω ότι δεν πρέπει να έχει καμία σχέση το σύστημα που έπρεπε να είχα κανονίσει ( BRC) με το OMVL.
Θέλω λοιπόν την γνώμη σας τόσο για τα δύο συστήματα οσο και για την ενέργεια του συνεργείου τοποθέτησης.
Ευχαριστώ.

Αν και κάτοχος omvl φυσικά τα δύο συστήματα δεν έχουν καμία σχέση υπέρ του brc. Τι μπεκ σου έβαλε?
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Citroen Xantia OMVL ή BRC

Δημοσίευσηαπό tzivas » Κυρ 22 Φεβ, 2015 17:48

Δεν είμαι γνώστης περί συστημάτων υγραερίου το μόνο σίγουρο είναι ότι γράφουν στο πλάι και αυτά OMVL
tzivas
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ, 2015 14:58

Re: Citroen Xantia OMVL ή BRC

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Κυρ 22 Φεβ, 2015 17:59

Φίλε σου έβαλε omvl. Απλά τα πράγματα. Λέγεται απάτη οταν έχεις συμφωνήσει για κατι άλλο. Το brc θεωρείται ανώτερο. Απο τα ακροφυσια, τα μπεκ τύπου βενζίνης, τις ρυθμίσεις του.
Καλη αρχή έκανες με το λεβεντη το μάστορα. Κ φυσικά θα σου πει οτι αυτο που σου έβαλε σκιζει.
ΥΓ. Δε σημαίνει οτι το omvl ειναι για πέταμα.
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: Citroen Xantia OMVL ή BRC

Δημοσίευσηαπό tzivas » Κυρ 22 Φεβ, 2015 18:13

Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω αν το BRC ειναι καλύτερο και με δεδομένο ότι είχαμε συμφωνήσει σε αυτό το σύστημα μου είναι πολύ εύκολο να τον αναγκάσω να το αλλάξει.
tzivas
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ, 2015 14:58


Επιστροφή στο Citroen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες