Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Άμεση εγκατάσταση υγραεριοκίνησης σε Peugeot 206 αυτοματο

Άμεση εγκατάσταση υγραεριοκίνησης σε Peugeot 206 αυτοματο

Δημοσίευσηαπό mkirmizi » Κυρ 18 Οκτ, 2015 15:26

Καλησπέρα σε όλους. Ως νιατο στον τομέα της αεριοκίνησης σας παραθέτω τα παρακάτω. Είμαι κάτοχος ενός Peugeot 206 αυτόματου μοντ.2003. Το αυτοκίνητο θα κάνει καθημερινά 250+χλμ. Άρα το αέριο μονόδρομος. Μένω Θεςςαλονικη και εχω απευθυνθεί ήδη στον επίσημο εισαγωγέα και εγκατάσταση lovato και omvl http://autostratagas.gr.Προτεινει omvl ως καλύτερο απο το. Lovato (και 100€) ακριβότερο με τιμή 1200 περίπου με λαδερά για το σύστημα που συνδέεται με τον μαμά εγκέφαλο και 800€ το απλό με περασμένα ΚΤΕΟ και ο χαρτί στο χέρι Οι ερωτήσεις μου
1.Ειναι το omvl τόσο καλό. Και γιατι τότε δεν το βρίσκω σε πολλα forum να προτείνεται ?
2.Μηπως να προτιμήσω την καλή έκδοση του lovato
3.Σε πολλα forum όλοι λένε για το brc plug and drive και μάλιστα κάποιοι το έβαλαν σε ίδιο αμάξι. Ειναι τόσο αξιόπιστο ή πολυδιαφημισμένο.
4. Αν brc ποιος ο καλύτερος εγκατάστασης την Θεσσαλονικη. Μου είπαν για κάποια μονάδα Στάθης στον Λαγκάδα που βάζει brc.
5. Λέω σε οτι και να βάλω να προτιμήσω την έκδοση που συνδέεται στον εγκέφαλο του εαυτό κινητού καθώς μου είπαν όλοι οτι γενικά εχει καλύτερη συμπεριφορά.
6. Με ενημέρωσε ο κύριος που επισκέφτηκα για το πρόβλημα του. Δείκτη βενζίνης σε γαλλικά και το αν δεν γίνει τεστ μόνο του με βγάλσιιμο μπαταρία στα 2000χλμ πρεπει να βάλω το κιτ (φλοτερ) στο τεπόζιτο βενζίνης 70€.

Βοηθήστε αν μπορείτε άμεσα για τα παραπάνω καθώς επείγονται για την εγκατάσταση. Σας ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο :shifty:
mkirmizi
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ, 2015 14:25

Re: Άμεση εγκατάσταση υγραεριοκίνησης σε Peugeot 206 αυτοματ

Δημοσίευσηαπό nickL » Κυρ 18 Οκτ, 2015 15:45

Φαντάζομαι οι πιο έμπειροι θα σου δώσουν καλύτερες απαντήσεις.

Μιας και έχω 206 και μόλις του έβαλα υγραέριο να σου πω τη δική μου εμπειρία. Εμένα λαδιέρα δε μου συνέστησε κανείς, ίσα ίσα όταν ρώτησα, μου είπαν ότι δε χρειάζεται στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Δεν ξέρω όμως στο αυτόματο αν αλλάζει κάτι. Πάντως και σε έναν άλλο εγκαταστάτη που ρώτησα, ούτε εκείνος μου είπε κάτι για λαδιέρα.

Ως προς το ντεπόζιτο, λογικά θα το χρειαστείς το κολπάκι γιατί πέφτει η στάθμη. Εμένα το χρειάστηκε πάντως.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Άμεση εγκατάσταση υγραεριοκίνησης σε Peugeot 206 αυτοματ

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Κυρ 18 Οκτ, 2015 16:13

mkirmizi έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Ως νιατο στον τομέα της αεριοκίνησης σας παραθέτω τα παρακάτω. Είμαι κάτοχος ενός Peugeot 206 αυτόματου μοντ.2003. Το αυτοκίνητο θα κάνει καθημερινά 250+χλμ. Άρα το αέριο μονόδρομος. Μένω Θεςςαλονικη και εχω απευθυνθεί ήδη στον επίσημο εισαγωγέα και εγκατάσταση lovato και omvl http://autostratagas.gr.Προτεινει omvl ως καλύτερο απο το. Lovato (και 100€) ακριβότερο με τιμή 1200 περίπου με λαδερά για το σύστημα που συνδέεται με τον μαμά εγκέφαλο και 800€ το απλό με περασμένα ΚΤΕΟ και ο χαρτί στο χέρι Οι ερωτήσεις μου
1.Ειναι το omvl τόσο καλό. Και γιατι τότε δεν το βρίσκω σε πολλα forum να προτείνεται ?
2.Μηπως να προτιμήσω την καλή έκδοση του lovato
3.Σε πολλα forum όλοι λένε για το brc plug and drive και μάλιστα κάποιοι το έβαλαν σε ίδιο αμάξι. Ειναι τόσο αξιόπιστο ή πολυδιαφημισμένο.
4. Αν brc ποιος ο καλύτερος εγκατάστασης την Θεσσαλονικη. Μου είπαν για κάποια μονάδα Στάθης στον Λαγκάδα που βάζει brc.
5. Λέω σε οτι και να βάλω να προτιμήσω την έκδοση που συνδέεται στον εγκέφαλο του εαυτό κινητού καθώς μου είπαν όλοι οτι γενικά εχει καλύτερη συμπεριφορά.
6. Με ενημέρωσε ο κύριος που επισκέφτηκα για το πρόβλημα του. Δείκτη βενζίνης σε γαλλικά και το αν δεν γίνει τεστ μόνο του με βγάλσιιμο μπαταρία στα 2000χλμ πρεπει να βάλω το κιτ (φλοτερ) στο τεπόζιτο βενζίνης 70€.

Βοηθήστε αν μπορείτε άμεσα για τα παραπάνω καθώς επείγονται για την εγκατάσταση. Σας ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο :shifty:

1. καλο ειναι αλλα με ποσα χρηματα θα το βαλεις;
2. μεχρι 600Ε θα εδινα για λοβατο, ουτε ευρω παραπανω
3. ο καθενας λεει αυτο που εχει βαλει στο αυτοκινητο του οτι ειναι το καλυτερο
4. για αυτο το ονομα εχω ακουσει καλα λογια και για το tech κιτ με μπεκ dragon
5. μαλλον δεν το εχεις καταλαβει, οτι αν επιλεξεις κιτ που να διαβαζει και να ρυθμιζει μεσω obd εχει πιο δυναμικη συμπεριφορα το αυτοκινητο
6. δεν ξερω ειναι θεμα του καθε εγκαταστατη
για αυτο το μοντελο αυτοκινητου που εχεις θα επελεγα stag 200 η σε κατι καλυτερο kme diego g3 #:-s
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 435
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Re: Άμεση εγκατάσταση υγραεριοκίνησης σε Peugeot 206 αυτοματ

Δημοσίευσηαπό mkirmizi » Κυρ 18 Οκτ, 2015 16:23

nickL έγραψε:Φαντάζομαι οι πιο έμπειροι θα σου δώσουν καλύτερες απαντήσεις.

Μιας και έχω 206 και μόλις του έβαλα υγραέριο να σου πω τη δική μου εμπειρία. Εμένα λαδιέρα δε μου συνέστησε κανείς, ίσα ίσα όταν ρώτησα, μου είπαν ότι δε χρειάζεται στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Δεν ξέρω όμως στο αυτόματο αν αλλάζει κάτι. Πάντως και σε έναν άλλο εγκαταστάτη που ρώτησα, ούτε εκείνος μου είπε κάτι για λαδιέρα.

Ως προς το ντεπόζιτο, λογικά θα το χρειαστείς το κολπάκι γιατί πέφτει η στάθμη. Εμένα το χρειάστηκε πάντως.



Καλησπέρα το omvl μου το πρότεινε ως το καλύτερο ακόμα και από brc, εσύ πιο έβαλες και που αν είσαι θεσσαλονικη
mkirmizi
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ, 2015 14:25


Επιστροφή στο Peugeot

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες