Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

LPG - Ευπάθεια αντλίας βενζίνης Citroen C4

Re: LPG - Ευπάθεια αντλίας βενζίνης Citroen C4

Δημοσίευσηαπό NickSt » Κυρ 30 Οκτ, 2016 23:53

Ευχαριστώ πολύ παιδιά , ομολογουμένως με βοηθήσατε :thumbup:

Ευχαριστώ Λάμπρο, πολύ σημαντική ενημέρωση . :thumbup:
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: LPG - Ευπάθεια αντλίας βενζίνης Citroen C4

Δημοσίευσηαπό referravag » Τρί 01 Νοέμ, 2016 01:43

labros έγραψε:
NickSt έγραψε:Επειδή δεν γνωρίζω απο πρόσθετα , είχα την εντύπωση ότι το παραπάνω είναι πρόσθετο για Lpg !!!

Ok ,σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρεις για τη χρησιμότητα του αφου το δουλεύεις , σε ευχαριστώ και πάλι .

Εγώ πάντως , πρίν βάλω υγραέριο είχα φουλάρει σε ένα βενζινάδικο επαρχιακό , με ξεπάτωσε στις διακοπές και στα σβησίματα , με αποτέλεσμα να ανοίξει ο μηχανικός μου και να βρεί μέσα μισό τεπόζιτο ...νερό !!! :D :D
Το κατέβασε και εκτός απο το νερό το τι "παππάδες" είχε μέσα δεν περιγράφεται !!!

Από τότε έχω ανοίξει και καθαρίσει άλλες δυό φορές για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..


Το tunup έχει δύο πρόσθετα. Ένα για τη δεξαμενή υγραερίου και ένα για τη δεξαμενή βενζίνης, προφανώς διαφορετικά μεταξύ τους.

Έχει και η Protec αντίστοιχα πρόσθετα με σχεδόν τα μισά χρήματα απ' ότι τα Tunap. ;) 13€ κοστίζει το πρόσθετο για την δεξαμενή του υγραερίου τη στιγμή που το Tunap έχει 25-26€...
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: LPG - Ευπάθεια αντλίας βενζίνης Citroen C4

Δημοσίευσηαπό tripas » Τρί 01 Νοέμ, 2016 17:13

Αγορίνα συγκεντρώσου μιλάμε για καθαριστικό βενζίνας "Ευπαθεια στην αντλια βενζινας" και κάνει 15Ευρω τις άλλες ιστορίες εγώ δεν τις βάζω και δεν χρειάζεται για τον c4 1.6 NFU λέμε.
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Citroen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες





cron