Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό GRANDHUNTER » Παρ 23 Δεκ, 2016 12:41

Qgas έγραψε:ολοι οι εγκεφαλοι ΑΕΒ ταιριαζουν king Alex zavoli aeb omvl digitronic κτλ αλλα δεν ειναι εγκεφαλος

νομιζω οτι αν δεν ξυλωσει να δει που ειναι το θεμα δεν θα βγαλει ακρη


Αυτό το ξήλωμα φοβάμαι φίλε και το βλέποντας και κάνοντας. Αυτό ειδικά μου έχει στοιχίσει μέχρι στιγμής 300 € για μπουζί καθάρισμα μπεκ και ρυθμίσεις οι οποίες δεν έχουν προσφέρει απολύτως τίποτα στο συγκεκριμένο πρόβλημα του αυτοκινήτου
GRANDHUNTER
 
Δημοσιευσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ 15 Δεκ, 2016 00:35

Re: Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 23 Δεκ, 2016 17:22

GRANDHUNTER έγραψε:
Qgas έγραψε:ολοι οι εγκεφαλοι ΑΕΒ ταιριαζουν king Alex zavoli aeb omvl digitronic κτλ αλλα δεν ειναι εγκεφαλος

νομιζω οτι αν δεν ξυλωσει να δει που ειναι το θεμα δεν θα βγαλει ακρη


Αυτό το ξήλωμα φοβάμαι φίλε και το βλέποντας και κάνοντας. Αυτό ειδικά μου έχει στοιχίσει μέχρι στιγμής 300 € για μπουζί καθάρισμα μπεκ και ρυθμίσεις οι οποίες δεν έχουν προσφέρει απολύτως τίποτα στο συγκεκριμένο πρόβλημα του αυτοκινήτου



κατι δεν παει καλα τοτε διαγνωση πρεπει να κανει καποιος που ξερει απο υγραεριο αφου δεν λυθηκε το προβλημα σου δεν υπηρχε λογος να δωσεις 300 €
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό GRANDHUNTER » Τρί 27 Δεκ, 2016 12:22

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει σε σύστημα OMVL τι πρέπει να κάνω για να βάλω μπρος τον κινητήρα απευθείας με αέριο
GRANDHUNTER
 
Δημοσιευσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ 15 Δεκ, 2016 00:35

Re: Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 27 Δεκ, 2016 16:24

Με πατημενο το κουμπι αλλαγης καυσιμου ανοιγεις διακοπτη και εκκινεις τον κινητηρα, με αυτες τις θερμοκρασιες δυκολο να παρει χωρις να ζεστανεις τον πνευμονα.
Αν ακομη ψαχνεσαι με το προβλημα σου κλεισε απο την πολυβαλβιδα την παροχη αεριου πριν σβησεις τον κινητηρα ετσι ωστε να αδειασει ολη η γραμμη απο αεριο και την επομενη μερα οταν το βαλεις μπροστα δες αν σου κανει το ιδιο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Πρόβλημα με Πρωινό ξεκίνημα σε GRAND CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό gouris » Τρί 27 Δεκ, 2016 23:35

GRANDHUNTER έγραψε:Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει σε σύστημα OMVL τι πρέπει να κάνω για να βάλω μπρος τον κινητήρα απευθείας με αέριο

Απο το manual του δικου μου omvl
EMERGENCY If the car won’t start with petrol (e.g. problems with the petrol pump, etc.), it can be started directly with GAS. To do this follow the instructions listed below: • insert the ignition key and press the button to switch the changeover switch to gas operation; • remove the key; • insert the ignition key and keep pressing the button (about 5 seconds) until the GREEN LED stops f lashing; • now, start the engine without turning off the ignition key; the car will start directly with GAS; • each time the car engine is turned off, the operation will have to be repeated to start in the EMERGENCY condition. WARNING! The EMERGENCY function can be activated only if the change over switch is illuminated when the ignition key is turned
gouris
 
Δημοσιευσεις: 67
Εγγραφή: Παρ 19 Απρ, 2013 21:33

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 87 επισκέπτες