Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

αυξημενη καταναλωση βενζινης σε landirenzo

αυξημενη καταναλωση βενζινης σε landirenzo

Δημοσίευσηαπό xarisbluegolfv » Τετ 05 Απρ, 2017 23:10

σε vw golf v tsi 122ps με μηχανη CAX η καταναλωση βενζινης ειναι αυξημενη. εχω το συστημα της landirenzo omegas direct εδω και 2 περιπου χρονια. με γεμισμα το ρεζερβουαρ της βενζινης με βγαζει γυρω στα 1700 χλμ μεσα στην πολη. σε ταξιδι ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. χοντρικα με 4 ρεζερβουαρ αεριου 45 λιτρα τρωει ενα ρεζερβουαρ βενζινης. εχει κανεις αλλος το ιδιο συστημα να συγκρινουμε καταναλωση ή ειναι φυσιολογικη? επισης απο τοτε που το εβαλα καλοκαιρι του '15 δεν εχω κανει καποια αναβαθμιση στο προγραμμα. υπαρχει περιπτωση να εχουν βγαλει καποιο με αλλαγμενα τα ποσοστα βενζινης αεριου για να ειναι πιο οικονομικο ή οχι? γνωριζει κανεις?
xarisbluegolfv
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Τρί 27 Σεπ, 2016 20:54
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: αυξημενη καταναλωση βενζινης σε landirenzo

Δημοσίευσηαπό manoliss » Πέμ 06 Απρ, 2017 00:58

εγω φιλε μου δε καταλαβα τιποτα απο αυτα που γραφεις.....
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: αυξημενη καταναλωση βενζινης σε landirenzo

Δημοσίευσηαπό tedd » Πέμ 06 Απρ, 2017 01:05

Μάλλον έχουν βάλει πολλους ψεκασμούς βενζίνης. Στο συνεργείο που το πας τι σου λένε; στο ποσο έχουν ρυθμίσει να ψεκάζει και απο ποιες στροφές γυρίζει σε βενζίνη;

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: αυξημενη καταναλωση βενζινης σε landirenzo

Δημοσίευσηαπό xarisbluegolfv » Πέμ 06 Απρ, 2017 08:36

Για τον φιλο παραπανω που δεν καταλαβε, λεω πως νομιζω οτι εχω μεγαλη καταναλωση βενζινης και γραφω ποσα χλμ βγαζει ενα ρεζερβουαρ βενζινης για να μου πει καποιος που εχει ιδιο συστημα αν καιει το ιδιο ή λιγοτερο. Οσο για τους ψεκασμους βενζινης απο το συνεργειο μου ειπαν οτι ρελαντι δουλευει μονο βενζινη και οτι δε μπορεις να ρυθμισεις το προγραμμα γιατι ερχεται ετοιμο απο το εργοστασιο. Δε παιρνει ρυθμισεις δλδ απο τον εγκαταστατη. Δεν ηξερε ο εγκαταστατης ακριβως τι ποσοστο βενζινης και αεριο ψεκαζει. Χοντρικα με ειπε ειναι γυρω στο 10% αεριο και 90% βενζινη. Στον εγκεφαλο δε βγαζει βλαβες ουτε λαμπακια αναβουν στο καντραν.
xarisbluegolfv
 
Δημοσιευσεις: 59
Εγγραφή: Τρί 27 Σεπ, 2016 20:54
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες