Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkal » Δευτ 06 Φεβ, 2017 18:38

Εγώ έχω δεξαμενή 53 λίτρων. Από το πρώτο γέμισμα διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί ο κόφτης. Έτσι βάζω μέχρι 43 λίτρα. Μια διαίρεση είναι να βρω και σε ευρώ πόσο είναι και τελείωσε. Δεν δουλεύω στη NASA. Κατά τα άλλα δεν έχω ακούσει να έχει χαλάσει κανενός το σύστημα από την αντλία στο βενζινάδικο (γκαζάδικο).
KIA RIO - Prins Silverline 2.0
Hyundai Matrix - Europgas Basico
gkal
 
Δημοσιευσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ 25 Αύγ, 2012 12:33

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 28 Φεβ, 2017 06:31

Παιδιά είπαμε να βρείτε βενζινάδικο που οι αντλίες του να είναι σωστά ρυθμιζμένες και να κόβουν εκεί που πρέπει.
Δεν πας πάντα άδειος και να ξέρεις πόσο θα βάλεις.Όταν είσαι περίπου στη μέση θέλεις να φύγεις ταξίδι και να φουλάρεις πόσο θα βάλεις και
που θα του πεις να σταματήσει την αντλία;;;;;

Εάν κάπου δείτε ότι υπερβαίνει τα όρια μία φορά μην ξαναπάτε.Ή σας κλέβει ή θα σας χαλάσει το φλοτέρ.
Υπήρχουν τόσες επιλογές πια,δεν είναι όπως παλιά γιατί να το ρισκάρουμε;;;

Α και το άλλο.Είδα ότι άνοιξε και πάλι το βενζινάδικο δίπλα από το Υπουργείο Συγκοινωνιών στο Σταυρό Αγίας Παρασκευής μετά από 1-2 χρόνια
που ήταν κλειστό.Ξέρει κανείς γιατί το είχαν σφραγίσει;;;;Για πρόβλημα με τα καύσιμα ή για κάτι άλλο;;;

Εγώ πάντως δεν το εμπιστεύομαι να βάλω από αυτό.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό sso » Τρί 28 Φεβ, 2017 14:46

papoys έγραψε:Παιδιά είπαμε να βρείτε βενζινάδικο που οι αντλίες του να είναι σωστά ρυθμιζμένες και να κόβουν εκεί που πρέπει.
Δεν πας πάντα άδειος και να ξέρεις πόσο θα βάλεις.Όταν είσαι περίπου στη μέση θέλεις να φύγεις ταξίδι και να φουλάρεις πόσο θα βάλεις και
που θα του πεις να σταματήσει την αντλία;;;;;
...

Έτσι ακριβώς. Δεν μπορείς να ξέρεις κάθε φορά πόσο έχει μέσα η δεξαμενή σου!!
Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Insomniac » Τετ 08 Μαρ, 2017 13:05

Πανω από 3 χρονια εβαζα σε ένα Honda CRV και ένα Audi TT Quatro σε αυτό στην Αλ.Παναγουλη στο Ν.Ηρακλειο που είναι και από τα πλεον φτηνα .
Η αληθεια είναι ότι δεν ειχα πρόβλημα αλλα μου την εδινε που για να σου δωσει αποδειξη επρεπε να την ζητησεις ειδικα αν ηταν με μετρητα .
Καποιος εγκαταστάτης της γυρω περιοχης μου ειπε ότι από το συγεκριμενο πρατηριο του εχουν παει αμαξια με νερο στην δεξαμενή .

Ένα μηνα τωρα βαζω από Λ.Ηρακλειου Shell/Corall . Είναι καπου 2 ευρω διαφορα σε πληρη γεμισμα αλλα μονο καλα λογια εχω ακουσει για Corall.
Φιλικά Γιάννης
Insomniac
 
Δημοσιευσεις: 154
Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ, 2012 18:25
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικης

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό anton » Πέμ 16 Μαρ, 2017 22:20

εν πρώτοις δεν καταλαβα ποιο ειναι αυτο το πρατηριο στη Λεονταριου και δε το βρισκω στην αναζητηση. Ειναι φθηνοτερο απο το Ζεζα;
Εν δευτέροις βαζω στο σκαραμαγκα σε μια ΕΤΕΚΑ και με τιμη τις τελευταιες ημερες 0.762. Μαλιστα δεν κλεβει μου φαινεται, γεμιζει με λιγοτερα λιτρα και το αυτοκινητο μετα κανει τα ιδια χιλιομετρα με τους αλλους. Ειναι το φθηνοτερο στην Εθνικη οδο στην επιστροφη προς Αθηνα, μετα τη σταση του λεωφορειου που περιμενουν πολλοι μεταναστες απο το Hot spot.
Βαζω και βενζινη φθηνα απο εκει γιατι μου φαινεται μονο η ΕΤΕΚΑ και τα ελευθερα πρατηρια δεν εχουν καθαριστικα βενζινης που οταν λιμναζει η βενζινη γλιτσιαζουν το ρεζερβουαρ
Αυτα τα υπεροχα και καταπληκτικα coral σε εμενα και παραπανω λιτρα σε καθε γεμισμα βαζουν και λιγοτερα χιλιομετρα κανω τελικα και υψηλοτερη τιμη. 3 ευρω τουλαχιστο δαφορα σε καθε γεμισμα
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 28 Μαρ, 2017 10:28

Στις αρχές της Λαυρίου 500 μέτρα μετά το Σταυρό Αγίας Παρασκευής περνώντας σήμερα είδα καινούργιο
πρατήριο το οποίο είναι σχεδόν έτοιμο για λειτουργία.

Έχει τοποθετήσει αντλίες (φυσικά και υγραερίου) και είναι της ΕΤΕΚΑ σαν το απέναντι που έχει και την πιο
φτηνή τιμή αυτή τη στιγμή Βορειοανατολικά. 76,6 .
Μήπως είναι του ίδιου και απλά πάει να πιάσει και το απέναντι ρεύμα;;;;;;
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 10 Μάιος, 2017 06:00

Σε καλό δρόμο είμαστε.
0,699 είδα χτες στα δύο πρατήρια BP και Shel στη Λ.Μαραθώνος στο Γέρακα.
Αυτό που λέμε ότι τα πολλά πρατήρια και ο συναγωνισμός φέρνουν τις καλές τιμές.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό goloum » Πέμ 11 Μάιος, 2017 18:34

Σε αυτο το εκο στην παλαιολογου στο χαλανδρι εχετε βαλει που την πηγε 0,695 ? Εβαλα χθες και θελω να δω ποσα χλμ θα μου κανει

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
goloum
 
Δημοσιευσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 13 Απρ, 2017 13:48

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 12 Μάιος, 2017 07:07

Ας μας πουν κάποιοι για να ξέρουμε γιατί συνήθως έχει πολύ καλή τιμή.
Εγώ άλλαξα το συνηθισμένο και μόνιμο με κάποιο άλλο για 1 λεπτό διαφορά.Καθίζηση λέμε στα συνολικά χιλιόμετρα. =)) =)) :thumbdown:

Δεν ξανακάνω πειράματα.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό goloum » Παρ 12 Μάιος, 2017 08:28

Papoy εσυ στο bp που ειναι πιο πανω απ το εκο βαζεις? Τωρα αρχησα να το ψαχνω εγω γιατι ειμαι νεος στην υγραεριοκινηση!!
Ηταν το πρωτο μου γεμιζμα μετα απο αυτο του εγκαταστατη!

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
goloum
 
Δημοσιευσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 13 Απρ, 2017 13:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 94 επισκέπτες