Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό bobo32 » Παρ 23 Ιουν, 2017 01:01

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις και τις πληροφοριες.θα κανω μια ερωτηση και στην σελιδα που μου ειπες.
bobo32
 
Δημοσιευσεις: 25
Εγγραφή: Τετ 21 Ιουν, 2017 12:42

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό Qgas » Παρ 23 Ιουν, 2017 01:34

bobo32 έγραψε:Αυτο που λετε ειναι για υγραεριο?φυσικο αεριο μπορει να τοποθετηθει και να μην προκαλεσει προβληματα στον κινητηρα?και αν σε τη τιμη?γινεται να τοποθετηθει αν μπαινει σε εσας?εσεις ποιο βρισκεται ποιο καλη λυση για το αυτοκινητο μου?πολλες ερωτησεις αλλα ενδιαφερομαι να κανω ειτε το ενα ειτε το αλλο αμεσα.ευχαριστω πολυ


Δεν βγάζει ΦΑ αυτό το μοτέρ και ο λόγος η δεξαμενή με ΦΑ θα χάσεις το μισό χώρο .. υπάρχει και το vialle σε caxa μοτέρ στα 2600 και καθόλου βενζινη. Μόνο το Prin καίει 5 % .. όλα τα αλλά 10-15 ..

Στο vialle κάθε 18 μήνες υπολόγισε και 250-300 € κόστος για αλλαγή τσιμούχες και έμβολο στην αντλία υψηλής
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό Candlemass » Παρ 23 Ιουν, 2017 12:38

Έχω τον ίδιο κινητήρα και με σύστημα LandiRenzo αέριου ψεκασμού LPG είμαι πολύ ευχαριστημένος μετά από 40.000km και 2 χρόνια. Κόστος εγκατάστασης κάνα 1200άρι θα έχει πάει τώρα.

Έχω ποστάρει πέρισυ τα στατιστικά χρήσης 1 χρόνου εδώ, αν σε ενδιαφέρει : http://www.autogasforum.gr/viewtopic.php?f=10&t=2825&start=290#p55277 και τέλος του μήνα θα βγάλω και τα φετινά.

Απλά βρές καλό εγκαταστάτη και διάβασε όσα περισσότερα θέματα του φορουμ μπορείς, αναζήτηση με "TSI" (π.χ. http://autogasforum.gr/gsearch.php?cx=p ... j1433041j8 ).
VW EOS 1.4 TSi : LandiRenzo Omegas Direct
Land Rover Freelander SE 1.8 : LandiRenzo Omegas EVO
Άβαταρ μέλους
Candlemass
 
Δημοσιευσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιουν, 2015 21:00
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό ECOKINISI » Σάβ 24 Ιουν, 2017 11:07

Αν εισαι διατεθειμένος να χάσεις αρκετό χώρο απο το πορτμπαγκάζ σου η landirenzo εχει βγάλει σύστημα για CNG για το αυτοκίνητο σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
ECOΚΙΝΗΣΗ
Πάτα φρένο στη ρύπανση, δώσε γκάζι στην οικονομία

www.ecokinisi.gr
ECOKINISI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 219
Εγγραφή: Πέμ 04 Οκτ, 2012 15:00

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό bobo32 » Σάβ 24 Ιουν, 2017 11:14

Οταν λετε αρκετο χωρο ποσο περιπου εννοειται?κατω την ρεζερβα ή και πανω κανονικα απο το πορτ μπαγκαζ;εχετε βαλει σε αλλο παρομοιο αυτοκινητο φυςικο αεριο;εσεις τι προτινεται υγραεριο ή φυσικο αεριο;
bobo32
 
Δημοσιευσεις: 25
Εγγραφή: Τετ 21 Ιουν, 2017 12:42

Re: Vw tiguan μετατροπη σε υγραεριο ή φυσικο αεριο γινεται?

Δημοσίευσηαπό ECOKINISI » Σάβ 24 Ιουν, 2017 12:03

Οι δεξαμενές φυσικού αερίου ειναι σε σχήμα κυλίνδρου. Υπολογίστε μια δεξαμενη 10 κιλών εχει διάσταση περίπου 1000*360 και ειναι σε βάρος περίπου 70 κιλά. Θα μπορέσω να σας δώσω περισσότερες πληροφορίες απο Δευτέρα που θα εχω τον κατάλογο με τις διαστάσεις μαζί μου. Υπαρχει και η δυνατότητα τοποθέτησης δεξαμενής τύπου 4 που ειναι αρκετά ελαφρύτερη αλλα με 4πκαδιο κόστος. Θεωρώ πως αυτή την στιγμή καλύτερη λύση ειναι το υγραέριο κυρίως λόγο έλλειψης πρατηρίων φυσικού αερίου. Το μονο που θα χρειαστείτε ειναι να βρείτε εναν σωστό εγκαταστατη και ενα αξιόπιστο σύστημα


Sent from my iPhone using Tapatalk
ECOΚΙΝΗΣΗ
Πάτα φρένο στη ρύπανση, δώσε γκάζι στην οικονομία

www.ecokinisi.gr
ECOKINISI
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 219
Εγγραφή: Πέμ 04 Οκτ, 2012 15:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες