Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 02 Οκτ, 2018 18:41

Akisxalk έγραψε:Το κακο είναι οτι aeb λογισμικό έχουν τα πιο πολλά κιτ.Εκει που τελικά κατέληξα για το went τώρα μπερδεύτηκα πάλι γιατί δεν θα έχω το obd.να βάλω αλλο Κιτ?να βάλω το went χωρίς obd? είναι τόσο σημαντική η σύνδεση obd που αξίζει να στραφω σε άλλο Κιτ?ρωτησα κ άλλοι μου λένε δεν χρειάζεται obd το γκολφ είναι παλιό, άλλος ότι θα δουλέψει κανονικά το obd της aeb...ο καθένας ότι να ναι. Άντε να βγάλεις άκρη..ο δικός μου μάστορας μου είπε πώς έχει βάλει σε 3 golf 4 went με οbd κ συνδέθηκαν κανονικά χωρίς προβλήματα.δεν ξέρει όμως αν είχαν εγκέφαλο marelli η bosch.αν μπορεί κάποιος γνωστής να βοηθήσει με τη γνώση η την εμπειρία του..... ευχαριστώ για τις απαντήσεις, τουλάχιστον μαθαίνουμε κ κάτι από τις εμπειρίες των άλλων, εγκαταστάτες η μη

Άποψη μου είναι να βάλεις EuropeGas με μπέκ βενζίνης.
Μήν συνδέσεις με την obd αφού είναι παλιό αμάξι του 2004.
Και εγώ στο Honda δέν έβαλα obd .
Ωστόσο εάν βγεί στο δρόμο και ρυθμιστεί όπως πρέπει πιστεύω δέν θα έχεις πρόβλημα.
WentGas είναι απο τα πρώτα συστήματα, έχεις ψάξει εάν τα έχουν αναβαθμίσει ή ακόμη πιο σοβαρό θα μπορείς να βρίσκεις ανταλλακτικά.
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 02 Οκτ, 2018 22:31

Η αλήθεια είναι ότι η δεύτερη εναλλακτική είναι το europegas με Μπέκ βενζίνης.θα πάρω αύριο μεθαύριο τιμή.το basico 24 λες η το avance 32?
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 02 Οκτ, 2018 22:43

avance 32
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 02 Οκτ, 2018 23:04

Άρα να συνδεθεί κ η οbd κανονικά αν καταλήξω εκεί?sory για τις πολλές ερωτήσεις κ ευχαριστώ κ πάλι όσους απαντούν σε κάποιες απορίες που έχω.απλα εδώ οι εγκαταστάτες δεν είναι κ ότι καλύτερο υπάρχει άσε πού κάποιοι προσπαθούν να σε παραπλανήσουν.οχι όλοι βέβαια.2-3 που είναι καλοί κ σωστοί στη δουλειά τους όμως είναι κ πανάκριβοι για τα δικά μου δεδομένα. Όταν ας πούμε μου ζήτησαν 920 ευρώ για europegas 24 με Μπέκ βενζίνης, άσε που πήγαινε να μου το πασάρει ότι είναι obd
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 02 Οκτ, 2018 23:14

Με αυτη την αποψη που εχεις γιατι πας να συνεργαστεις μαζι τους?
Πιστευεις οτι τα προβληματα σου θα λυθουν μεσα απο ενα φορουμ που δεν ξερεις ποιος ειναι ποιος και τι γνωσεις εχει ή δεν εχει?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 02 Οκτ, 2018 23:25

Δεν πήγα προκατειλημμένος αλλά όταν ο άλλος προσπαθεί να με παραπλανήσει τι να πω,ότι είναι σωστός επαγγελματίας?αν ήμουν Αθήνα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.θα πήγαινα σε έναν από τους 5-6-7 εγκαταστάτες που έχουν φτιάξει ένα καλό όνομα με τη δουλειά τους κ θα τελείωνα.ακομα κ αυτό το σκέφτηκα,δεν γίνεται να ανεβοκατεβαίνω Αθήνα για ότι χρειαστώ.γι αυτό είπα εξ αρχής ότι έχω πολύ γνωστό μου εγκαταστατη με την υποσημείωση ότι γνωρίζει καλά κ δουλεύει το went
Akisxalk
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ, 2018 02:32

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες