Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 16 Νοέμ, 2018 22:29

Τους έκανε χοντρή ζημιά ο ΜΗΤΣΟΥ με τις πολύ χαμηλές τιμές,τρέχουν και δε φτάνουν.
Σήμερα είδα Ασμάτογλου, dragoil στην Κλεισθένους και άλλα να έχουν προσγειωθεί και αυτοί στα 72 λεπτά.Καιρός ήταν.Φουλάρισα το απόγευμα από dragoil στην Κλεισθένους με 72 λεπτά επειδή άκουσα καλά λόγια.Σε άδεια δεξαμενή πήρα 41 λίτρα μηδένισα να μετρήσω να δω τι γίνεται.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό fokion » Σάβ 17 Νοέμ, 2018 00:39

Ε δε γινοταν αλλιως....
δε ξερω πως την ειχαν δει οι υπολοιποι.....

προσωπικά στο νεο βαζω συνεχεια γιατι ειναι στο δρομο για την δουλεία χωρις να χρειαζεται παρακαμψη για ασματογλου....
Αλλα ξαναλεω
Δε μπορει να μη πηγαινεις στο 0.73 και να πηγαινεις στο 0.83...
Κι ας μην αρχισουμε τα νοθειες κ.λ.π.
και τα χλμ μου βγαινουν καθε φορά σε λογικά πλαισια και το αυτοκινητο.....
τωρα οποιος ισχυριζεται οτι μπορει να καταλαβει διαφορά... ε οκ του βγαζω το καπελο εγω δε μπορω 7 χρονια τωρα.......
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό EvanTalos » Σάβ 17 Νοέμ, 2018 19:39

Ζεζας 0,699! Μετα απο αρκετο καιρο που την ειχε στα υψη τωρα εγινε ανταγωνιστικος. Θελει κοσμο....
EvanTalos
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν, 2018 22:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 17 Νοέμ, 2018 22:35

Ξανά κάτω από τα 70 λεπτά από πολύ καιρό.Πολύ ευχάριστο αυτό.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό EvanTalos » Κυρ 18 Νοέμ, 2018 09:48

papoys έγραψε:Τους έκανε χοντρή ζημιά ο ΜΗΤΣΟΥ με τις πολύ χαμηλές τιμές,τρέχουν και δε φτάνουν.
Σήμερα είδα Ασμάτογλου, dragoil στην Κλεισθένους και άλλα να έχουν προσγειωθεί και αυτοί στα 72 λεπτά.Καιρός ήταν.Φουλάρισα το απόγευμα από dragoil στην Κλεισθένους με 72 λεπτά επειδή άκουσα καλά λόγια.Σε άδεια δεξαμενή πήρα 41 λίτρα μηδένισα να μετρήσω να δω τι γίνεται.


Ποιες ειναι οι εντιπωσεις απο το μιγμα της Dragoil.
EvanTalos
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν, 2018 22:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Κυρ 18 Νοέμ, 2018 17:22

Μέχρι αυτή τη στιγμή μια χαρά πάει.Δεν είδα βέβαια κάποιες διαφορές στην ποιότητα.
Πάντως από αυτονομία πάει πολύ καλά.Έβαλα 41 λίτρα (άδεια δεξαμενή) έχω κάνει ήδη 320 χιλιόμετρα σύμφωνα με τα λαμπάκια θα τα πιάσω τα 500,άρα θα είμαι πολύ καλά στους μέσους όρους που κάνω συνήθως.Θα δούμε μέχρι να σφυρίξει βέβαια που θα σταματήσει.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό EvanTalos » Κυρ 02 Δεκ, 2018 21:47

Οποτε τωρα βαζεις απο Revoil στην Κλεισθενους; Ρωταο γιατι για καποιο λογω αυτη την περιοδο απο Ετεκα,Shell της περιοχης βγαζω λιγοτερα χιλιομετρα σε σχεση με τελος Αυγουστου αρχες Σεπτεμβριου
EvanTalos
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν, 2018 22:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Kakis » Σάβ 08 Δεκ, 2018 19:10

Έχει βάλει κανείς υγραέριο από ένα πρατήριο λίγο μετά τη γέφυρα της Μαραθώνος, στα δεξιά του δρόμου, όπως πάμε για Παλλήνη;
Δεν θυμάμαι το όνομά του.
Έχει όμως κάπως ασυνήθιστη επωνυμία.
Μου το έχουν προτείνει ως το καλύτερο.
Αντιθέτως ο εγκαταστατης μου είπε να αποφεύγω την coral gas γιατί, λέει προσθέτουν λίγο λάδι στο μίγμα για προστασία του κινητήρα.
Αυτό το τελευταίο μου φάνηκε τραβηγμένο.
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;
Toyota Corolla 2004 με σύστημα Lovato Smart Exr και KP μπεκ
43.000 km με lpg
Kakis
 
Δημοσιευσεις: 52
Εγγραφή: Τρί 23 Οκτ, 2018 23:12

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό labros » Κυρ 09 Δεκ, 2018 10:27

Kakis έγραψε:Έχει βάλει κανείς υγραέριο από ένα πρατήριο λίγο μετά τη γέφυρα της Μαραθώνος, στα δεξιά του δρόμου, όπως πάμε για Παλλήνη;
Δεν θυμάμαι το όνομά του.
Έχει όμως κάπως ασυνήθιστη επωνυμία.
Μου το έχουν προτείνει ως το καλύτερο.
Αντιθέτως ο εγκαταστατης μου είπε να αποφεύγω την coral gas γιατί, λέει προσθέτουν λίγο λάδι στο μίγμα για προστασία του κινητήρα.
Αυτό το τελευταίο μου φάνηκε τραβηγμένο.
Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;


Λίγο λάδι έχει μέσα το υγραέριο όχι για τον κινητήρα αλλά για την προστασία των βαλβίδων εισόδου και εξόδου των δεξαμενών. Και αν έχει λίγο παραπάνω όπως λέει αυτός τότε έχουν όλα τα πρατήρια. Το μείγμα το παράγουν μόνο τα ΕΛΠΕ. Η Coral και όλοι οι άλλοι είναι πωλητές.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Κυρ 09 Δεκ, 2018 21:29

Το μείγμα ποιος είπε ότι παράγουν μόνο τα ΕΛΠΕ? Και η μοτορ oil διυληστηριο είναι και προμηθεύει την coral gas.
Το λάδι που υπάρχει το έχω δει στα φίλτρα αέριας φάσης αλλά δεν ξέρω ποιος το βαζει. Μπορεί κάποιος να το διαπιστώσει με ακρίβεια αυτό?? Δεν νομίζω.
Η κάθε εταιρία λέει ότι προμηθεύει την αγορα με το καλύτερο υγραέριο στο πλανήτη γη.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 87 επισκέπτες