Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ypsilon elefantino rosso

Ypsilon elefantino rosso

Δημοσίευσηαπό KostasHf » Τετ 09 Ιαν, 2019 23:25

Καλησπέρα σε όλους. Παραμονή πρωτοχρονιάς αγόρασα μεταχειρισμένο ένα lancia ypsilon elefantino rosso με υγραέριο. Μέχρι στιγμής έχω κάνει 260 χλμ και το αυτοκινητάκι με έχει ενθουσιάσει. Σήμερα κι ενώ βρισκόμουν εν κινήσει γύρισε σε βενζίνη. Το ξαναγύρισα σε υγραέριο αλλά κάθε φορά που ζόριζα το γκάζι γυρνούσε σε βενζίνη. Το πρωτο που σκέφτομαι είναι ότι απλά τελειώνει το υγραέριο. Με 15 ευρώ gas μου φαίνεται ήδη απίστευτο ότι έκανα τόσα χλμ. Υπάρχει άλλος λόγος εξαιτίας του οποίου γυρίζει σε βενζίνη; Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν η ερώτηση μου είναι ανόητη αλλά είμαι εντελώς αρχάριος στο θέμα της υγραεριοκίνησης.
KostasHf
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν, 2019 19:22

Re: Ypsilon elefantino rosso

Δημοσίευσηαπό GIORGOSLENA » Τετ 09 Ιαν, 2019 23:58

Καλησπέρα. Το πιο πιθανό είναι να σου τελειώνει το υγραέριο. Γέμισε το και τσεκάρεις αν ξανά γυρίζει σε υγραέριο. Τα 260 χιλιόμετρα που σου έβγαλε με 15 ευρώ τα βρίσκω λογικά για ένα τέτοιο αυτοκίνητο
CITROEN XSARA PICASSO 1.6 16V
GIORGOSLENA
 
Δημοσιευσεις: 33
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ, 2012 20:09

Re: Ypsilon elefantino rosso

Δημοσίευσηαπό meletis » Πέμ 10 Ιαν, 2019 15:03

Καλοταξιδο.
Τι Κιτ έχεις επάνω ;
Επειδή το πήρες μεταχειρισμένο και δεν ξέρεις πως το έχουν ρυθμίσει αλλά και εάν έχουν αλλάξει φίλτρα στο σύστημα , θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον εγκαταστάτη να το συνδέσει και με τον υπολογιστή για έλεγχο ρυθμίσεων , να το βγάλει στο δρόμο αλλά και να σου αλλάξει και τα φιλτρα

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Ypsilon elefantino rosso

Δημοσίευσηαπό KostasHf » Πέμ 10 Ιαν, 2019 20:20

καλησπέρα & ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το πήγα σε εγκαταστάτη αμέσως μόλις το αγόρασα, αλλάχθηκαν φίλτρα & μπεκ. Τελικά γέμισα & όλα οκ.
KostasHf
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν, 2019 19:22


Επιστροφή στο Lancia

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης