Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

optima nano eco tec η europgas

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό manoliss » Τρί 06 Αύγ, 2019 22:43

Πιθανα να αλλαξω αμαξι και να παρω ενα αλλο ουσιαστικα ειναι ιδιο με αυτο που εχω απλα το αγοραζω το δευτερο σε πολυ χαμηλη τιμη διοτι ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ λιγα χλμτρα και αψοηγ φανοποιεια
Μιλαμε παλι για citroen xantia 2 1600 και σκεφτομαι να τοποθετησω ενα απο τα 2 συστηματα optima nano eco tec
η αυτο της europgas που κανει αυτορυθμιση στο δρομο.....θα ηθελα να μαθ πιο πολλα πραγματα μαις και το δικο μου μοτερ ειναι πολυ ιδιορυθμο full group και γενικα θελω κατι που να δουλεψει πολυ τελεια...
για το λοβατο δεν ειμαι και τοσο πολυ ευχαριστημενος απλα ηθελα κατι με πιο πολλες ρυθμισεις....
οι γνωσεις μου επανω στο αεριο ειναι αρκετες με την βοηθεια πολλων φιλων αο δω μεσα....
τις αποψεις σας
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 07 Αύγ, 2019 00:06

manoliss έγραψε:Πιθανα να αλλαξω αμαξι και να παρω ενα αλλο ουσιαστικα ειναι ιδιο με αυτο που εχω απλα το αγοραζω το δευτερο σε πολυ χαμηλη τιμη διοτι ειναι σε αριστη κατασταση με πολυ λιγα χλμτρα και αψοηγ φανοποιεια
Μιλαμε παλι για citroen xantia 2 1600 και σκεφτομαι να τοποθετησω ενα απο τα 2 συστηματα optima nano eco tec
η αυτο της europgas που κανει αυτορυθμιση στο δρομο.....θα ηθελα να μαθ πιο πολλα πραγματα μαις και το δικο μου μοτερ ειναι πολυ ιδιορυθμο full group και γενικα θελω κατι που να δουλεψει πολυ τελεια...
για το λοβατο δεν ειμαι και τοσο πολυ ευχαριστημενος απλα ηθελα κατι με πιο πολλες ρυθμισεις....
οι γνωσεις μου επανω στο αεριο ειναι αρκετες με την βοηθεια πολλων φιλων αο δω μεσα....
τις αποψεις σας


Να βάλεις το Europegas Avance 32 με tomasseto πνευμονα και μπεκ τύπου βενζίνης της Hana.
Σε λογισμικό είναι πολύ πιο σύγχρονο από το Lovato.
Τουλάχιστον το easy fast που είχα στο Honda.
Τώρα λόγω χρονολογίας οχήματος δεν ξέρω εάν θα σου χρησιμεύσει όντως η obd υποστήριξη.
Τα optima δεν είναι η ίδια εταιρεία που βγάζει και τα μπεκ της barracuda ;
Εγώ πάντως το Europegas θα βάλω στο νέο αμαξι το Mazda 6.
Ποιο Κιτ κοιτάς συγκεκριμένα της Europegas;

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό manoliss » Σάβ 10 Αύγ, 2019 08:49

οχι με obd απλα θελω κατι το οποιο να εχει πολυ καλυτεργ διαχειρηση καυσιμου το αμαξι δε χρειαζετε εξτρα ψεκασμους βενζινας....
την ιδιορυθμια του μοτερ την ξερω επισης ξερω πως θελει τοποθετηση τα ακροφυσια στην πολλαπλη εισαγωγης
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 10 Αύγ, 2019 08:51

manoliss έγραψε:οχι με obd απλα θελω κατι το οποιο να εχει πολυ καλυτεργ διαχειρηση καυσιμου το αμαξι δε χρειαζετε εξτρα ψεκασμους βενζινας....
την ιδιορυθμια του μοτερ την ξερω επισης ξερω πως θελει τοποθετηση τα ακροφυσια στην πολλαπλη εισαγωγης
Τότε δες μήπως σε καλύπτει για το αμάξι και το Europegas basico

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό manoliss » Σάβ 10 Αύγ, 2019 13:40

meletis έγραψε:
manoliss έγραψε:οχι με obd απλα θελω κατι το οποιο να εχει πολυ καλυτεργ διαχειρηση καυσιμου το αμαξι δε χρειαζετε εξτρα ψεκασμους βενζινας....
την ιδιορυθμια του μοτερ την ξερω επισης ξερω πως θελει τοποθετηση τα ακροφυσια στην πολλαπλη εισαγωγης
Τότε δες μήπως σε καλύπτει για το αμάξι και το Europegas basico

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κοιτα με ενδιαφερει να εχω πλειονοτητα ρυθμισεων...και να εχω πολυ καλα και γρηγορα μπεκ διοτι σκεφτομαι να βαλω στην εξατμιση ενα πυρομετρο και να κανω και την ρυθμιση συμφωνα με την θερμοκρασια καυσαεριων το καλωδιο που εχουμε για το λοβατο το υποστηριζει το προγραμμα?
- Citroen Xantia 1600cc 8v mod 1999
- Citroen Xsara 1400cc 8V mod 2003
Lovato Fast & Easy
manoliss
 
Δημοσιευσεις: 715
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ, 2012 00:37

Re: optima nano eco tec η europgas

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 10 Αύγ, 2019 13:53

manoliss έγραψε:
meletis έγραψε:
manoliss έγραψε:οχι με obd απλα θελω κατι το οποιο να εχει πολυ καλυτεργ διαχειρηση καυσιμου το αμαξι δε χρειαζετε εξτρα ψεκασμους βενζινας....
την ιδιορυθμια του μοτερ την ξερω επισης ξερω πως θελει τοποθετηση τα ακροφυσια στην πολλαπλη εισαγωγης
Τότε δες μήπως σε καλύπτει για το αμάξι και το Europegas basico

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κοιτα με ενδιαφερει να εχω πλειονοτητα ρυθμισεων...και να εχω πολυ καλα και γρηγορα μπεκ διοτι σκεφτομαι να βαλω στην εξατμιση ενα πυρομετρο και να κανω και την ρυθμιση συμφωνα με την θερμοκρασια καυσαεριων το καλωδιο που εχουμε για το λοβατο το υποστηριζει το προγραμμα?
Το πιο πιθανόν όχι , θα έχει άλλη φυσά η μόναδα ελέγχου του Europegas.
Κατέβασε το Software της EuropeGas , να δεις τι παραμέτρους ρυθμίσεων σου δίνει.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες