Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εναλλαγές σε βενζίνη

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Εναλλαγές σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό karamazof53 » Δευτ 11 Νοέμ, 2019 14:24

Καλησπέρα παιδιά.ειμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια σας. Έχω ένα golf 5 με το απλό μοτέρ (bud) των 80hp. Έχω σύστημα υγραέριου brc εδώ και 6 χρόνια με το οποίο έχω κάνει περίπου 100.000 χλμ απροβλιματιστα.εδω και ένα χρόνο όμως έχω προβλήματα τα οποία δεν μου τα κάνει συνέχεια. Αυτά είναι να με πετάει στη βενζίνη ,είτε σε ρελαντί είτε σε μεγάλες στροφές, να σβήνει όταν πάει να πάρει το υγραέριο και διάφορα τέτοια. Να σημειώσω πως ο εγκατάστατης μου είναι στη βόρεια Ελλάδα και εγώ έχω μετακομίσει Αθήνα οπότε δεν είναι εύκολο να το πάω . Το καλοκαίρι που μπόρεσα , το πήγα αλλά τότε δε μου έκανε τα γνωστά προβλήματα οπότε δε μπορούσε να βρει κανένα θέμα.καναμε μια αλλαγή μεμβρανών του πνεύμονα μιας και χρειάζονταν έτσι κι αλλιώς μετά από τόσα χρόνια. Τις τελευταίες μέρες όμως το πρόβλημα είναι πολύ έντονο,το αμάξι δε δουλεύει στο υγραέριο. Κατά καιρούς έχω επισκεφτεί διάφορα συνεργεία στην Αθήνα,μέχρι και την αντιπροσωπεία της brc μάταια όμως κανείς δεν δίνει λύση. Τι μπορώ να κάνω; Έχω διαβάσει από εσάς εδώ ότι η lpgas εξειδικεύεται σε συστήματα brc. Θα μπορέσω να βρω εκεί λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
karamazof53
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ 11 Νοέμ, 2019 11:53

Re: Εναλλαγές σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό meletis » Δευτ 11 Νοέμ, 2019 15:19

karamazof53 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.ειμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια σας. Έχω ένα golf 5 με το απλό μοτέρ (bud) των 80hp. Έχω σύστημα υγραέριου brc εδώ και 6 χρόνια με το οποίο έχω κάνει περίπου 100.000 χλμ απροβλιματιστα.εδω και ένα χρόνο όμως έχω προβλήματα τα οποία δεν μου τα κάνει συνέχεια. Αυτά είναι να με πετάει στη βενζίνη ,είτε σε ρελαντί είτε σε μεγάλες στροφές, να σβήνει όταν πάει να πάρει το υγραέριο και διάφορα τέτοια. Να σημειώσω πως ο εγκατάστατης μου είναι στη βόρεια Ελλάδα και εγώ έχω μετακομίσει Αθήνα οπότε δεν είναι εύκολο να το πάω . Το καλοκαίρι που μπόρεσα , το πήγα αλλά τότε δε μου έκανε τα γνωστά προβλήματα οπότε δε μπορούσε να βρει κανένα θέμα.καναμε μια αλλαγή μεμβρανών του πνεύμονα μιας και χρειάζονταν έτσι κι αλλιώς μετά από τόσα χρόνια. Τις τελευταίες μέρες όμως το πρόβλημα είναι πολύ έντονο,το αμάξι δε δουλεύει στο υγραέριο. Κατά καιρούς έχω επισκεφτεί διάφορα συνεργεία στην Αθήνα,μέχρι και την αντιπροσωπεία της brc μάταια όμως κανείς δεν δίνει λύση. Τι μπορώ να κάνω; Έχω διαβάσει από εσάς εδώ ότι η lpgas εξειδικεύεται σε συστήματα brc. Θα μπορέσω να βρω εκεί λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στη βενζίνη το αμάξι πως συμπεριφέρεται; Εάν το δουλέψεις μόνο 2-3 ημέρες μόνο βενζίνη;
Ίσως είναι και τα μπεκ , δεν το ξέρω εάν δίνει όριο ζωής η Brc όπως στο δικό μου το Lovato.
Επίσης μπορεί και ο αισθητήρας πίεσης .
Φίλτρα έχεις αλλάξει λογικα πρόσφατα.
Κάνε μια βόλτα από το συνεργείο του LpGas έχω διαβάσει ότι ασχολείται με τα Brc και τα ξέρει πολύ καλά.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Εναλλαγές σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό karamazof53 » Δευτ 11 Νοέμ, 2019 15:25

meletis έγραψε:
karamazof53 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.ειμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια σας. Έχω ένα golf 5 με το απλό μοτέρ (bud) των 80hp. Έχω σύστημα υγραέριου brc εδώ και 6 χρόνια με το οποίο έχω κάνει περίπου 100.000 χλμ απροβλιματιστα.εδω και ένα χρόνο όμως έχω προβλήματα τα οποία δεν μου τα κάνει συνέχεια. Αυτά είναι να με πετάει στη βενζίνη ,είτε σε ρελαντί είτε σε μεγάλες στροφές, να σβήνει όταν πάει να πάρει το υγραέριο και διάφορα τέτοια. Να σημειώσω πως ο εγκατάστατης μου είναι στη βόρεια Ελλάδα και εγώ έχω μετακομίσει Αθήνα οπότε δεν είναι εύκολο να το πάω . Το καλοκαίρι που μπόρεσα , το πήγα αλλά τότε δε μου έκανε τα γνωστά προβλήματα οπότε δε μπορούσε να βρει κανένα θέμα.καναμε μια αλλαγή μεμβρανών του πνεύμονα μιας και χρειάζονταν έτσι κι αλλιώς μετά από τόσα χρόνια. Τις τελευταίες μέρες όμως το πρόβλημα είναι πολύ έντονο,το αμάξι δε δουλεύει στο υγραέριο. Κατά καιρούς έχω επισκεφτεί διάφορα συνεργεία στην Αθήνα,μέχρι και την αντιπροσωπεία της brc μάταια όμως κανείς δεν δίνει λύση. Τι μπορώ να κάνω; Έχω διαβάσει από εσάς εδώ ότι η lpgas εξειδικεύεται σε συστήματα brc. Θα μπορέσω να βρω εκεί λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στη βενζίνη το αμάξι πως συμπεριφέρεται; Εάν το δουλέψεις μόνο 2-3 ημέρες μόνο βενζίνη;
Ίσως είναι και τα μπεκ , δεν το ξέρω εάν δίνει όριο ζωής η Brc όπως στο δικό μου το Lovato.
Επίσης μπορεί και ο αισθητήρας πίεσης .
Φίλτρα έχεις αλλάξει λογικα πρόσφατα.
Κάνε μια βόλτα από το συνεργείο του LpGas έχω διαβάσει ότι ασχολείται με τα Brc και τα ξέρει πολύ καλά.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στη βενζίνη συμπεριφέρεται κανονικά.προσφατα μάλιστα άλλαξα αντλία βενζίνης, έκανα καθαρισμό πεταλούδας γκαζιού. Έχει δουλεψει αρκετά στη βενζίνη το τελευταίο διάστημα. Φίλτρα υγραέριου έχουν αλλαχθεί και αυτά το καλοκαίρι.ο δικός μου εγκατάστατης μου είχε αναφέρει τοτε ότι αν συνεχίζε να μου κανει τρελά με τις εναλλαγές μένει να αλλαχθεί ο αισθητήρας θερμοκρασίας, εφόσον είχαμε κάνει συντήρηση στον πνεύμονα.....θα ήθελα απλά να πάω κάπου και να δωθεί επιτέλους λύση ...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
karamazof53
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ 11 Νοέμ, 2019 11:53

Re: Εναλλαγές σε βενζίνη

Δημοσίευσηαπό psilos33 » Κυρ 01 Δεκ, 2019 00:54

Υπαρχουν δυο σημεια/εγκαταστατες στην Αθηνών στο χαιδάρι και στον πειραια που ασχολούνται με brc και τα ξερουν καλα. Νομίζω οτι θα βρεις λυση.
psilos33
 
Δημοσιευσεις: 47
Εγγραφή: Παρ 19 Ιαν, 2018 23:52


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 93 επισκέπτες