Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Εγκατάσταση lpg - Golf 4 1.6

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 05:09

Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω
Akisxalk

Δημοσιευσεις: 8

Re: Εγκατάσταση lpg

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 11 Σεπ, 2018 08:20

Akisxalk έγραψε:Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω

Αν ο μάστορας έχει μόνο το wentgas τότε πως θα σου τοποθετήσει κάποιο άλλο; Και πως θα ξέρει να το ρυθμίσει; Ο φίλος δεν είναι κριτήριο για την επιλογή εγκαταστάτη. Αλλιώς βάλε wentgas
hyundai accent 1.3 του 2002
Nevo Star (KME) OSA με λαδιέρα
125000 LPG
340000 σύνολο
labros

Δημοσιευσεις: 697

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 11 Σεπ, 2018 13:08

Akisxalk έγραψε:Γεια σας.καινουργος στο φόρουμ.εχω αποφασίσει να προβώ σε εγκατάσταση υγραερίου στο κάρο μου, γκολφ 4 1.6.η εγκατάσταση δε θα μου κοστίσει σχεδόν τίποτα καθώς ο μάστορας είναι πολύ φίλος.αυτο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας είναι η επιλογή ενός καλού κ οικονομικού κιτ.απο μια πρώτη έρευνα σκέφτομαι για aeb η nigs μιας κ διάβασα καλές απόψεις εδώ μέσα.επισης αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό έμπορο για αγορά του Κιτ καθώς και διαγνωστικού γιατί ο μάστορας έχει μόνο για wentgas.οπιαδηποτε άποψη για Κιτ δεκτή καθώς είμαι σχετικά ανίδεος.ευχαριστω

Πρόσεξε γιατί η παροιμία λέει το φθηνο το πληρώνεις 2 φορες .
Ψάξε για κάποιο σύτημα που να έχει ανταλλακτικά και να μην έχει κλείσει η αντιπροσωπεία.
Πρίν την εγκατάσταση του υγραεριου να γίνει έλεγχος στα ρεύματα του οχήματος και ειδικα στόυς πολλαπλασιαστές.
Καλύτερα δές κάποιο aeb ή Europegas με μπέκ τύπου βενζίνης
Honda Accord 2003
Lovato easy&fast obd2, χωρίς σύστημα λίπανσης
90.000+ χιλιόμετρα
meletis

Δημοσιευσεις: 617

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 14:16

Ο εγκαταστατης έχει βάλει went,lovato κ brc σε περίπου 20 αυτοκίνητα χωρίς κανένα πρόβλημα.τις εγκαταστάσεις τις έκανε σε καταστήματα που εργαζόταν απλά έχει μόνο το went πρόγραμμα.οταν λέμε τύπου βενζίνης εννοούμε Μπέκ hana η baracuda?
Akisxalk

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 15:30

Επίσης να προτιμήσω με obd η όχι?
Akisxalk

Δημοσίευσηαπό labros » Τρί 11 Σεπ, 2018 18:17

Αφού τον εμπιστεύεσαι και γνωρίζει από άλλα συστήματα προχώρα το. Ναι μπεκ τύπου βενζίνης είναι τα hana και τα baracunta. Ναι να προτιμήσεις σύστημα με obd καθώς η διαφορά στην τιμή αγορά είναι μικρή.
hyundai accent 1.3 του 2002
Nevo Star (KME) OSA με λαδιέρα
125000 LPG
340000 σύνολο
labros

Δημοσιευσεις: 697

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 11 Σεπ, 2018 19:46

Akisxalk έγραψε:Ο εγκαταστατης έχει βάλει went,lovato κ brc σε περίπου 20 αυτοκίνητα χωρίς κανένα πρόβλημα.τις εγκαταστάσεις τις έκανε σε καταστήματα που εργαζόταν απλά έχει μόνο το went πρόγραμμα.οταν λέμε τύπου βενζίνης εννοούμε Μπέκ hana η baracuda?

Όποιο και να βάλεις να σιγουρευτείς οτι υποστηρίζει το λογισμικό του κιτ τα μπέκ τυπου βενζίνης.
Είτε barracuda ή Hana να βάλεις το ίδιο είναι.
Honda Accord 2003
90.000+ χιλιόμετρα
meletis

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τρί 11 Σεπ, 2018 19:54

Προσανατολίζονται για aeb mp48 obd, πνεύμονα tomasseto έως 130 ίππους κ Μπέκ hana.ποια hana ακριβώς ταιριάζουν δεν ξέρω,θα το δω.η μετατροπή αν πάνε όλα καλά θα γίνει τον άλλο μήνα.να βρω κ χρόνο για ψάξιμο αγοράς του Κιτ κ συνεννόησης με τον εγκαταστατη
Akisxalk

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 12 Σεπ, 2018 13:48

Akisxalk έγραψε:Προσανατολίζονται για aeb mp48 obd, πνεύμονα tomasseto έως 130 ίππους κ Μπέκ hana.ποια hana ακριβώς ταιριάζουν δεν ξέρω,θα το δω.η μετατροπή αν πάνε όλα καλά θα γίνει τον άλλο μήνα.να βρω κ χρόνο για ψάξιμο αγοράς του Κιτ κ συνεννόησης με τον εγκαταστατη
Τα Μπέκ πηγαίνουν αναλόγως τη ιπποδύναμη του κινητήρα, ρώτησε αυτόν που θα αναλάβει την εγκατάσταση

Στάλθηκε από το KIICAA POWER μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Honda Accord 2003
90.000+ χιλιόμετρα
meletis

Δημοσίευσηαπό Akisxalk » Τετ 12 Σεπ, 2018 19:12

Κανέναν έμπορο για αγορά του Κιτ έχουμε?από εξωτερικό τη φοβάμαι λίγο τη δουλειά.κανεναν αξιόπιστο.στην αρχή κοίταζα έναν από Θεσσαλονίκη αλλά με αυτά που διάβασα εδώ μέσα....
Akisxalk

Επόμενο

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης