Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Δεν γέμιζει αερίο

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Δεν γέμιζει αερίο

Δημοσίευσηαπό Vogoo » Σάβ 21 Σεπ, 2019 01:54

Κύριοι,

Έχω ένα Mercedes clc180 με σύστημα Prins. Προχθές αφού άδειασε η δεξαμενή πήγα να γεμίσω και πριν ακόμη πατήσω την αντλία , μόλις κουμπωνα μου έβγαζε το αέριο κατευθείαν από κάτω από ένα σωληνάκι σαν υπερχείλιση. Βρίσκομαι Ολλανδία και ρωτάω πριν πάω συνεργείο. Νομίζω πως ίσως την προηγούμενη φορά το γέμισα πολύ αέριο. Παρακαλώ για τα φώτα σας.
Vogoo

Δημοσιευσεις: 3

Re: Δεν γέμιζει αερίο

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Σάβ 21 Σεπ, 2019 15:03

Ίσως έχει μέσα μεγάλη ποσότητα προπανίου με υψηλή πίεση . Το έχεις αδειάσει όλο?

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias

Δημοσιευσεις: 1421

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 21 Σεπ, 2019 15:18

Vogoo έγραψε:Κύριοι,

Έχω ένα Mercedes clc180 με σύστημα Prins. Προχθές αφού άδειασε η δεξαμενή πήγα να γεμίσω και πριν ακόμη πατήσω την αντλία , μόλις κουμπωνα μου έβγαζε το αέριο κατευθείαν από κάτω από ένα σωληνάκι σαν υπερχείλιση. Βρίσκομαι Ολλανδία και ρωτάω πριν πάω συνεργείο. Νομίζω πως ίσως την προηγούμενη φορά το γέμισα πολύ αέριο. Παρακαλώ για τα φώτα σας.
Πάρε ένα κατσαβίδι και χτυπά λίγο την μπίλια στην τάπα μπορεί να έχει κολλήσει και δεν παίρνει υγραέριο

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis

Δημοσιευσεις: 418

Δημοσίευσηαπό Vogoo » Σάβ 21 Σεπ, 2019 15:46

Άδειο είναι εντελώς. Θα δοκιμάσω να χτυπήσω.
Vogoo

Δημοσίευσηαπό Qgas » Σάβ 21 Σεπ, 2019 16:47

Κάποιο ρακορ χάνει κάτω η σωλήνας είναι άμεσου dlm ?
QGAS PRINS CENTER ATHENS
www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης

Δημοσιευσεις: 2601

Δημοσίευσηαπό Vogoo » Κυρ 22 Σεπ, 2019 16:07

Λοιπόν δοκίμασα με κατσαβίδι και όντως η μπαλιτσα ήταν κολλημένη και σαν να ξεκόλλησε. Πήγα να γεμίσω και πάλι το ίδιο , δλδ βγάζει το αέριο από κάτω. Από κάτω το αέριο βγαίνει από ένα σωληνάκι που υπάρχει σαν να είναι για υπερχείλιση ή μπορεί να είναι της υπερχείλισης της βενζίνης. Δεν είναι θέμα διαρροής.
Ξεκουμπωνοντας την αντλία , το μπαλάκι πάλι κολλημένο, το ξανασπρωχνω , πέφτει , με το που κουμπώνω το αέριο πάλι από κάτω.??
Vogoo

Δημοσίευσηαπό erimitis » Δευτ 23 Σεπ, 2019 17:31

Vogoo έγραψε:Λοιπόν δοκίμασα με κατσαβίδι και όντως η μπαλιτσα ήταν κολλημένη και σαν να ξεκόλλησε. Πήγα να γεμίσω και πάλι το ίδιο , δλδ βγάζει το αέριο από κάτω. Από κάτω το αέριο βγαίνει από ένα σωληνάκι που υπάρχει σαν να είναι για υπερχείλιση ή μπορεί να είναι της υπερχείλισης της βενζίνης. Δεν είναι θέμα διαρροής.
Ξεκουμπωνοντας την αντλία , το μπαλάκι πάλι κολλημένο, το ξανασπρωχνω , πέφτει , με το που κουμπώνω το αέριο πάλι από κάτω.??
Μάστορα φίλος

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis

Δημοσιευσεις: 418

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες