Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

BRC sequent plug & drive ή sequent 24?

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: BRC sequent plug & drive ή sequent 24?

Δημοσίευσηαπό kakaroto » Πέμ 09 Αύγ, 2018 11:11

Το σύστημα τοποθετήθηκε και ρυθμίστηκε να ψεκάζει 15% βενζίνη από τις 2500 στροφές/λεπτό και μετά τις 4800 στροφές/λεπτό μόνο βενζίνη.
Η εγκαταστάτη είναι άψογα τοποθετημένη απ'όσο είδα μπροστά στην μηχανή και πίσω στην δεξαμενή υγραερίου σαν να είναι εργοστασιακά τοποθετημένο.
Από επιδόσεις δεν έχω διακρίνει κάτι λιγότερο από αυτές της βενζίνης και μέχρι 150 χλμ/ώρα(4150-4200 στροφές/λεπτό)που το άνοιξα πήγαινε πολύ καλά.
Τώρα έχω ξεκινήσει να μετράω την αυτονομία του συστήματος μετρώντας πόσα χλμ βγάζει το κάθε λεντάκι για τα επόμενα 3 γεμίσματα και στα 1500 χλμ θα πάει στο συνεργείο για έλεγχο.
Ότι νεότερο θα σας ενημερώνω.
Ford Focus Mk2 1.6 Ti-Vct 115 Hp
BRC Sequent 32 By LpGas
kakaroto

Δημοσιευσεις: 25

Re: BRC sequent plug & drive ή sequent 24?

Δημοσίευσηαπό kakaroto » Τετ 15 Αύγ, 2018 15:40

kakaroto έγραψε:Το σύστημα τοποθετήθηκε και ρυθμίστηκε να ψεκάζει 15% βενζίνη από τις 2500 στροφές/λεπτό και μετά τις 4800 στροφές/λεπτό μόνο βενζίνη.
Η εγκαταστάτη είναι άψογα τοποθετημένη απ'όσο είδα μπροστά στην μηχανή και πίσω στην δεξαμενή υγραερίου σαν να είναι εργοστασιακά τοποθετημένο.
Από επιδόσεις δεν έχω διακρίνει κάτι λιγότερο από αυτές της βενζίνης και μέχρι 150 χλμ/ώρα(4150-4200 στροφές/λεπτό)που το άνοιξα πήγαινε πολύ καλά.
Τώρα έχω ξεκινήσει να μετράω την αυτονομία του συστήματος μετρώντας πόσα χλμ βγάζει το κάθε λεντάκι για τα επόμενα 3 γεμίσματα και στα 1500 χλμ θα πάει στο συνεργείο για έλεγχο.
Ότι νεότερο θα σας ενημερώνω.

Χρόνια πολλά και ευλογημένα!
Για όσους έχουν το σύστημα της brc sequent 32 τι μπεκ σας έχουν εγκαταστήσει?
Εγώ έχω τα μπλέ(normal)και ο κινητήρας μου έχει απόδοση 85 Kw.
Απ'ότι είδα πέρα από το χρώμα τα μπεκ διαχωρίζονται σε ατμοσφαιρικά και υπερτροφοδοτούμενα(aspirated , supercharged).
Στα ατμοσφαιρικά τα δίνει από 16kw/κύλινδρο στα 800mbar έως 20kw/κύλινδρο στα 1200 mbar και στα υπερτροφοδοτούμενα αντίστοιχα 21 έως 26 kw.
Υπάρχει κάποιος με τον ίδιο κινητήρα να μου πει τι χρώμα μπεκ φοράει?
Ford Focus Mk2 1.6 Ti-Vct 115 Hp
BRC Sequent 32 By LpGas
kakaroto

Δημοσιευσεις: 25

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες