Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Zavoli παρατηρήσεις

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό runner » Παρ 13 Δεκ, 2013 23:18

Έπρεπε να ενημερώσουν ότι έχει γίνει ανάκληση στα μπεκ...ενημέρωσαν?όχι...τουλάχιστον εγώ το έμαθα τυχαία καθώς πήγα για επίλυση προβλημάτων και μου λέει...Α,τα μαύρα έχεις?έχει έρθει ανάκληση.Και του λέω γιατί δεν ενημερώνεται?............(οι τελείες είναι η απάντηση).Στους συγκεκριμένους έχω ρίξει κόκκινη.Με την τιμή του υγραερίου και την απόδοση-αντιμετώπιση-after sales με έχουν κάνει εδώ και 3.000χμ να το δουλεύω μόνο με βενζίνη...δυστυχώς....
runner
 
Δημοσιευσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ 01 Μάιος, 2011 22:38

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Σάβ 14 Δεκ, 2013 06:52

runner έγραψε:Έπρεπε να ενημερώσουν ότι έχει γίνει ανάκληση στα μπεκ...ενημέρωσαν?όχι...τουλάχιστον εγώ το έμαθα τυχαία καθώς πήγα για επίλυση προβλημάτων και μου λέει...Α,τα μαύρα έχεις?έχει έρθει ανάκληση.Και του λέω γιατί δεν ενημερώνεται?............(οι τελείες είναι η απάντηση).Στους συγκεκριμένους έχω ρίξει κόκκινη.Με την τιμή του υγραερίου και την απόδοση-αντιμετώπιση-after sales με έχουν κάνει εδώ και 3.000χμ να το δουλεύω μόνο με βενζίνη...δυστυχώς....



Φίλε μου καλησπέρα. Κυνήγησέ το διότι δεν είναι σωστό πρώτα να πηγαίνουμε να καλοπληρώνουμε το σύστημα και μετά να κάνουνε τον Κινέζο. Διάβασε τα ποσταρίσματά μου πιο πάνω,γι αυτό τα έγραψα για να δείτε πως το χειρίστηκα.Τώρα έχω νέα για την δική μου περίπτωση γι αυτό θα κάνω νέα ανάρτηση και μάλλον τελική.Α και κάτι άλλο αυτές οι μαύρες ηλεκτροβαλβίδες λέγονται PANEVO και είναι μοντέλο της ZAVOLI. Μόλις σήμερα το έμαθα.Καλή συνέχεια.
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό chipakos » Σάβ 14 Δεκ, 2013 07:11

Λοιπόν αφού πέρασαν σχεδόν τρεις εβδομάδες για να στείλη η Θεσσαλονίκη τα νέα μπεκ έφτασαν καινούρια γυαλιστερά στο συνεργείο-αντιπροσωπεία Tsapalos στο Μοσχάτο διότι εκτός από καινούρια μπεκ ζήτησα και διαφορετικό συνεργείο.Με κάλεσαν πήγα το αυτοκίνητό μου από το πρωί το πήρα το μεσημέρι αφού μου εξήγησαν ότι λόγω διαφορετικών μπεκ θα πρέπει να γίνει νέος χάρτης του αυτοκινήτου μου για να ρυθμιστούν σωστά τα νέα μπεκ,την ίδια μέρα το μεσημέρι πήγα να πάρω το αυτοκίνητο ,πλήρωσα 50 ευρώ όπως αρχικά μου είπαν στο τηλέφωνο και το αυτοκίνητο απλά πετάει.Με λίγα λόγια στο εν λόγω συνεργείο είδα την υπευθυνότητα του τεχνίτη και τη σοβαρότητα της αντιπροσωπείας και για να μην γίνονται παρεξηγήσεις όταν μιλάω για αντιπροσωπεία δεν είναι η αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου μου ΟΧΙ απλά τοποθετούνε το εν λόγω ΚΙΤ και επισκευάζουνε άλλες δύο μάρκες αυτοκινήτων που απλά δεν χρειάζεται να αναφέρω.Ομως αυτή η αντιπροσωπεία με τον επαγγελματισμό της μακράν απέχει από το σημείο που αρχικά είχα βάλει την υγραεριοκίνηση.Αραγε άνετα μπορείς να υποθέσεις ότι αερολόγοι υπάρχουν και μέσα στα νόμιμα συνεργεία τοποθέτησης υγραεριοκίνησης.Αυτά από εμένα παιδιά το θέμα μου έληξε θα παρακολουθώ τα σχόλιά σας πιστεύω κάποιους να βοήθησα και θα σας ξαναγράψω μετά από κανένα μήνα που θα έχω κάνει χιλιόμετρα για να σας πω τις απόψεις μου.
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό ioannisp » Τετ 21 Ιαν, 2015 16:48

Θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση από αυτούς που κάνουν την εγκατάσταση.
Κανείς δεν σου λέει ότι η κατανάλωση υπερβαίνει το 20%
Το χειρότερο είναι ότι όταν απευθυνθείς στην εταιρεία σου λένε ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να ισχύει. Έπειτα προσπαθούν να σου αποδείξουν τον τρόπο που θα κάνεις την "απλή μέθοθο των τριών" και στην πορεία σου ζητάνε να διανύσεις 30 km με γεμάτο ρεζερβουάρ για να σου αποδείξουν ότι στο τέλος είσαι και ελέφαντας.
Είμαι 100% δυσαρεστημένος....!!!!!!!!!! Όσο για τον αντιπρόσωπο (Ελλάδος)..... απλά δεν έχω λόγια!
ioannisp
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν, 2015 16:41

Re: Zavoli παρατηρήσεις

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 22 Ιαν, 2015 02:48

Σωστα ρυθμισμενο με σωστη τοποθετηση 15 % η αυξηση σε σχεση με την βενζινη ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες