Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Mercedes w202 υπερβολικό κλοτσιμο και περίεργος ηχος

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Mercedes w202 υπερβολικό κλοτσιμο και περίεργος ηχος

Δημοσίευσηαπό sylvester73 » Τετ 14 Ιουν, 2023 15:33

Καλησπέρα, έχω μια Mercedes w202 95 μοντέλο. Έχει υγραέριο σχεδόν στα 7 χρόνια πάνω. Το τελευταίο καιρό όταν είναι στο υγραέριο, το αυτοκίνητο τρέμει, και κλοτσαει παρά πολύ και συνεχόμενα. Κατά την εκκίνηση κλοτσαει υπερβολικά αλλά και αργότερα. Ακόμα κατά το ξεκίνημα αφού μπει η πρώτη και ξεκινάει το αυτοκίνητο ακούγεται αριστερά προς το χώρο της μηχανής εκεί που έχει εγκατασταθεί το υγραέριο ένα μπαμ δυνατό σαν να κλοτσαει κάτι. Έχει χαθεί και η δύναμη του αυτοκινήτου αρκετά, σε σημείο που κάποιες φορές προτιμάω να το γυρίζω στη βενζίνη. Έχω πάει για σέρβις το έβαλαν και στο :eh: διαγωνιστικό και μου είπαν οι βαλβίδες υγραερίου θέλουν αλλαγή γύρω στα 170 ευρώ. Πήγα να πάρω και μια δεύτερη γνώμη από αυτόν που έκανε την εγκατάσταση μου λέει, οι βαλβίδες συνήθως δημιουργούν τέτοια προβλήματα αλλά δεν θέλουν αλλαγή... Γιατί το κάνει και στη βενζίνη, μπορεί μια φορά στις 100 αλλα αφού το κάνει και εκεί μου είπαν δεν φταίει το υγραέριο... αλλάξαμε και την πλεξούδα του αυτοκινήτου μπήκε καινούρια...
sylvester73
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 14 Ιουν, 2023 15:08

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 25 επισκέπτες