Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εικονικη καταναλωση βενζινης σε Α CLASS mercedes

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Εικονικη καταναλωση βενζινης σε Α CLASS mercedes

Δημοσίευσηαπό manos16 » Πέμ 21 Δεκ, 2023 08:53

Μετα την εγκατασταση prins στο αυτοκινητο Α CLASS A150 που δουλευει σωστα με υγραεριο , εχω καταναλωση βενζινης στον δεικτη ,μεχρι που μηδενιζει, οταν βαλω εστω και 5Ε BENZINH δειχνει την σταθμη κανονικα στη μεση και παλι οσο κανω χιλιομετρα κατεβαινει.

Σημ η σταθμη του υγραεριου αλλαζει κανονικα με την καταναλωση.παραλληλους ψεκασμους βενζινης δεν κανει το συστημα.

Εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?
Τελευταία επεξεργασία από manos16 και Πέμ 21 Δεκ, 2023 12:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
manos16
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 20 Μάιος, 2015 22:06

Re: ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΕ ΑCLASS

Δημοσίευσηαπό meletis » Πέμ 21 Δεκ, 2023 09:50

manos16 έγραψε:Μετα την εγκατασταση prins στο αυτοκινητο Α CLASS A150 που δουλευει σωστα με υγραεριο , εχω καταναλωση βενζινης στον δεικτη μεχρι που μηδενιζει οταν βαλω εστω και 5Ε BENZINH δειχνει την σταθμη κανονικα στη μεση και παλι οσο κανω χιλιομετρα κατεβαινει.

Σημ η σταθμη του υγραεριου αλλαζει κανονικα με την καταναλωση.παραλληλους ψεκασμους βενζινης δεν κανει το συστημα.

Εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

Ρώτησε τον εγκατάστατη σου μήπως λύνεται με εγκατάσταση emulator - εξομοιωτή στάθμη που μπαίνει και στα γαλλικά αμάξια
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΕ ΑCLASS

Δημοσίευσηαπό manos16 » Πέμ 21 Δεκ, 2023 12:17

Η mercedes δεν με εχει συνηθισει σε τετοια, το clk w209 που εχω δεν κανει κατι παρομοιο
manos16
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 20 Μάιος, 2015 22:06


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 25 επισκέπτες





cron