Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Passat cc 1.8 tsi k04

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό FastGmN » Τρί 31 Ιαν, 2012 23:44

Λοιπόν παιδιά .. πρόβλημα έχω και εγώ.
Έβαλα σύστημα απο την Europe gas (Πολωνία) στην Ηλιούπολη
Έχω το Octavia 1800 με ήπιο πρόγραμμα γύρω στα 193ΗP
πριν την τοποθέτηση τους είπα οτι είναι Turbo με αυτά τα άλογα ..μου απάντησαν θα σου βάλουμε μεγάλο πνεύμονα και δεν θα έχεις πρόβλημα .Τελικά μόλις πατήσεις λίγο γρήγορα το γκάζι και αναιβάσει πίεση γυρνάει σε βενζίνη.
οταν το πηγαίνεις μαλακά δεν έχει κανένα πρόβλημα
Προ ημερών είχε έρθει απο Πολωνια τεχνικός ο οποίος το πάλευε 2 ώρες και τελικά απεφάνθει οτι χρειάζεται δεύτερο πνεύμονα στα ψηλά.
FastGmN
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 20 Ιαν, 2012 22:45

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό dathens » Πέμ 02 Φεβ, 2012 10:54

FastGmN έγραψε:Λοιπόν παιδιά .. πρόβλημα έχω και εγώ.
Έβαλα σύστημα απο την Europe gas (Πολωνία) στην Ηλιούπολη
Έχω το Octavia 1800 με ήπιο πρόγραμμα γύρω στα 193ΗP
πριν την τοποθέτηση τους είπα οτι είναι Turbo με αυτά τα άλογα ..μου απάντησαν θα σου βάλουμε μεγάλο πνεύμονα και δεν θα έχεις πρόβλημα .Τελικά μόλις πατήσεις λίγο γρήγορα το γκάζι και αναιβάσει πίεση γυρνάει σε βενζίνη.
οταν το πηγαίνεις μαλακά δεν έχει κανένα πρόβλημα
Προ ημερών είχε έρθει απο Πολωνια τεχνικός ο οποίος το πάλευε 2 ώρες και τελικά απεφάνθει οτι χρειάζεται δεύτερο πνεύμονα στα ψηλά.


Και συ ρε φίλε δεν ήξερες δεν ρωταγες ; Τα Πολωνικά της europegas είναι μέχρι 150 άλογα όλα τα αλλα που σου λένε είναι για κατανάλωση οι μεγάλοι πνεύμονες που έχουν τα παιζουν συνεχώς μετα τα 140 άλογα κάτι MAGIC κτλ η omv ..
Το φθηνό δεν είναι πάντα το καλύτερο μερικες φορες ειναι το ακριβοτερο ....φαντάζομαι ότι δεν θα χρεωθείς τον δεύτερο πνεύμονα !!! Αν στον χρεώσουν ζήτα να το ξηλώσουν και ψάξε άλλο σύστημα !!!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό Alekos » Παρ 03 Φεβ, 2012 23:30

Καλησπέρα και από εμένα

Προς ενημέρωση αυτών που δεν γνωρίζουν,αυτών που γνωρίζουν και αυτών που κάνουν πως γνωρίζουν...

Η Europegas κατασκευάζει και εξάγει σε 36 χώρες του κόσμου 4 μονάδες ηλεκτρονικού ελέγχου(mini,plus,obd can,diesel) 3 πνεύμονες EG 150hp,200hp,280hp και είναι ο αποκλειστικός διανομέας μπεκ HANA2000,2001(80hp- 640hp) στην κεντρική και ανατολική Ευρώπη και στην Ρωσία.
Η Europegas Hellas συνεργάζεται με 250 εγκαταστάτες σε όλη την Ελλάδα και εμπορεύεται επίσης τους πνεύμονες GURTNER(250hp,350hp),MAGIC(250hp,350hp),OMVL,TOMASETTO,RAM κ.α.

Δεν τα αναφέρω αυτά βέβαια για να πείσω κανένα αν το "πολωνικό" ή το "ιταλικό" είναι καλύτερο,αφού όλα τα γνωστά συστήματα, για τους επαγγελματίες είναι αξιόπιστα.Τα αναφέρω για τις επιλογές και τις λύσεις που υπάρχουν και καλύπτουν σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα ανεξαρτήτου χρονολογίας, ιπποδύναμης κλπ,κλπ.
Σε αυτό που θα σταθώ είναι η εμπειρία,η πιστοποίηση και το κατά πόσο μηχανικοί και εταιρείες αντιμετωπίζουν τα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν.Σε αυτό το κομμάτι θεωρώ ότι όλοι οι σοβαροί κατασκευαστές,εισαγωγείς και εγκαταστάτες συστημάτων υγραεριοκίνησης πρέπει να δηλώνουν συνεχώς το παρόν.

Σας ευχαριστώ

Υ.Γ.Αν και αρκετοί στο forum με γνωρίζουν και προσωπικά,να συστηθώ και στα άλλα μέλη

Αλέξανδρος Σταχτούρης
Europegas Hellas
Alekos
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Παρ 20 Ιαν, 2012 00:22

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 04 Φεβ, 2012 11:38

Φαντάζομαι λοιπόν ότι η διάγνωση του πολωνού μηχανικού σας για δεύτερο πνεύμονα είναι λάθος και λύθηκε το πρόβλημα με ένα πνεύμονα !! αλλιώς δεν υπάρχει εξήγηση σωστά ? όταν οι πνεύμονες σας φτάνουν τα 280 άλογα ? ( ατμοσφαιρικά ή τούρμπο ) δεν θα έιχε κανένα πρόβλημα το αυτοκίνητο με τα 193 άλογα αλλιώς κάτι δεν μας λέτε σωστά !!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό Alekos » Σάβ 04 Φεβ, 2012 14:28

Αγαπητέ φίλε dathens

Το αν θα λυθεί και με ποιό τρόπο το πρόβλημα αφορά κυρίως τον κάτοχο του αυτοκινήτου,το συνεργείο που έκανε την εγκατάσταση και εμάς φυσικά ως κεντρική αντιπροσωπεία.Όσο αφορά τα υπόλοιπα μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις.Πιστεύω πάντως ότι αν σε ενδιαφέρει πραγματικά,γιατί έτσι φαίνεται, και το ψάξεις λίγο παραπάνω χωρίς ανούσιες κόντρες και εμπάθειες, θα πειστείς.
Alekos
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Παρ 20 Ιαν, 2012 00:22

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό DaKancho » Σάβ 04 Φεβ, 2012 15:24

Alekos έγραψε:Αγαπητέ φίλε dathens

Το αν θα λυθεί και με ποιό τρόπο το πρόβλημα αφορά κυρίως τον κάτοχο του αυτοκινήτου,το συνεργείο που έκανε την εγκατάσταση και εμάς φυσικά ως κεντρική αντιπροσωπεία




Τότε ζήτα να διαγραφεί το θέμα, ώστε να μην το διαβάζουν αναρμόδιοι, και μίλα με τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου με προσωπικό μήνυμα.

Επίσης, μπορείς να βάλεις και καμιά (πληρωμένη) διαφήμιση εδώ μέσα, ώστε να αναλύσεις όλα τα πλεονεκτήματα των συστημάτων που πουλάς, άντε μπας και μάθουμε και τίποτες...
Υπέρμαχος της άμεσης ποινικοποίησης της βλακείας. Συμπεριλαμβάνονται και οι επιδειξίες.
Άβαταρ μέλους
DaKancho
 
Δημοσιευσεις: 283
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος, 2011 23:43

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 04 Φεβ, 2012 20:50

Alekos έγραψε:Αγαπητέ φίλε dathens

Το αν θα λυθεί και με ποιό τρόπο το πρόβλημα αφορά κυρίως τον κάτοχο του αυτοκινήτου,το συνεργείο που έκανε την εγκατάσταση και εμάς φυσικά ως κεντρική αντιπροσωπεία.Όσο αφορά τα υπόλοιπα μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις.Πιστεύω πάντως ότι αν σε ενδιαφέρει πραγματικά,γιατί έτσι φαίνεται, και το ψάξεις λίγο παραπάνω χωρίς ανούσιες κόντρες και εμπάθειες, θα πειστείς.


Η γνώση μας αφορά όλους δεν είναι απάντηση αυτη που δίνεις σε εμένα αλλα στο φόρουμ, ο κάτοχος αν είχε λύσει το πρόβλημα δεν θα έγραφε στο forum , τι να καταλάβω ;

Οτι κάποιος κοροϊδευει τον κόσμο οτι έχει ενα πνεύμονα με πολλα αλογα και στη πράξη δεν έχει ;

Δεν έχω κόντρα ούτε εμπάθεια με κανένα σύστημα ούτε θέλω να πειστώ απο κανένα, δώστε τη λύση σαν αντιπροσωπεία στον άνθρωπο μέσω του συνεργαζόμενου συνεργείου σας απλα. Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση !!!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό DaKancho » Σάβ 04 Φεβ, 2012 20:59

(Λάθος άνθρωπο προσπάθησε να πείσει αλλά δεν το ήξερε...)
Υπέρμαχος της άμεσης ποινικοποίησης της βλακείας. Συμπεριλαμβάνονται και οι επιδειξίες.
Άβαταρ μέλους
DaKancho
 
Δημοσιευσεις: 283
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος, 2011 23:43

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό Alekos » Σάβ 04 Φεβ, 2012 23:24

Αγαπητέ DaKancho

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτε και γιαυτό δεν είχα ενεργή παρουσία στο forum διότι προφανώς θα πίστευε ο καθένας ότι προσπαθώ να διαφημίσω τα προιόντα της εταιρείας.Ούτε προσπαθώ να κάνω ότι τα ξέρω όλα γιατί προφανώς δεν τα ξέρω.Τα forum τα έχουν αυτά.
Προσπάθησα απλά με το σχόλιό μου να αποκαταστήσω τον σχολιασμό περί "κοροιδίας" του ανθρώπου.Επαγγελματικά και προσωπικά απεχθάνομαι αυτούς τους χαρακτηρισμούς όπως και εσύ φαντάζομαι.
Για να μην κουράζουμε και τον υπόλοιπο κόσμο και εφόσον γνωρίζεις ποιος είμαι τα λέμε και μέσω προσωπικού μυνήματος ή από κοντά.

Αλέξανδρος
Alekos
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 14
Εγγραφή: Παρ 20 Ιαν, 2012 00:22

Re: Passat cc 1.8 tsi k04

Δημοσίευσηαπό DaKancho » Σάβ 04 Φεβ, 2012 23:44

(Στον Ολλανδό αναφερόμουν, αν καταφέρεις να πείσεις αυτόν, πας για βραβείο...)

Περί κοροϊδίας τώρα, αυτό κυρίως συμβαίνει από τους διάφορους ανίδεους που παριστάνουν τους "ειδικούς" εγκαταστάτες, και που δεν θα έπρεπε να τους επιτρέπεται να ακουμπάνε αυτοκίνητο ούτε με τα μάτια, όχι με τα χέρια...

Οι διάφοροι κατασκευαστές των συστημάτων υγραερίου κάνουν ότι μπορούν, γνωρίζοντας τι επιπέδου "μάστορες" θα εγκαταστήσουν τα συστήματά τους, έτσι επινόησαν, μεταξύ άλλων, τις "αυτόματες" ρυθμίσεις, ώστε το αυτοκίνητο τουλάχιστον να λειτουργεί όταν το παραλαμβάνει ο πελάτης.

Όμως η αγορά στο Ελλαδιστάν είναι έτσι και πρέπει ο καθένας να προφυλαχθεί όπως μπορεί από τους ανίδεους, αν και συνήθως το αντιλαμβάνεται κατόπιν εορτής.
Υπέρμαχος της άμεσης ποινικοποίησης της βλακείας. Συμπεριλαμβάνονται και οι επιδειξίες.
Άβαταρ μέλους
DaKancho
 
Δημοσιευσεις: 283
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος, 2011 23:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες